Skylink nadále usiluje o vlastní multiplex DVB-T2 v Česku pro placenou televizi

7 komentářů 10.2.2020 / Jan Potůček

Největší satelitní služba v Česku podala již před časem žádost o kmitočtové příděly k Českému telekomunikačnímu úřadu.

Zájem provozovatele největší tuzemské satelitní služby Skylink o pozemní digitální televizní vysílání DVB-T2 trvá. Podle regionálního manažera společnosti M7 Group v České republice a na Slovensku Jaromíra Glisníka operátor čeká na vyřízení žádosti o kmitočtové příděly od ČTÚ. „Máme už delší dobu podanou žádost o multiplex, zatím není zřejmé, jak se k multiplexu dostat, protože jsme získali odpověď, že dalšími příděly se bude stát zabývat až v okamžiku, kdy dořeší fázi migrace z DVB-T na DVB-T2,“ uvedl Glisník v rozhovoru pro server Český rozhlas Digitální rádio.

„Měli jsme zájem o multiplexy, jimž příděly končily už ve velmi blízké době, ovšem tyto licence byly bezplatně prodlouženy stávajícím držitelům, takže pro konkurenci nebyl vytvořen žádný prostor,“ dodal Glisník. Původně se poskytovatel Skylinku snažil získal kmitočty vyčleněné pro finální sítě DVB-T2, které jsou pokračovateli celoplošných multiplexů 2 a 3 provozovaných Českými Radiokomunikacemi. Ty však byly v rámci kompenzací za předčasné ukončení vysílání DVB-T přiděleny zákonem stávajícím operátorům celoplošných sítí DVB-T.

Vstup do Diskuse

7 komentářů: “Skylink nadále usiluje o vlastní multiplex DVB-T2 v Česku pro placenou televizi”

 1. Jan Miksa napsal:

  To je poslední provozovatel, kterého v pozemním vysílání potřebujeme. Stačí že M7 zlikvidovala všechny FTV platformy na satu a teď leze i do DVB-T2?

 2. vontum napsal:

  Ještě jsou přece dvě rezervní sítě. Já v tom naopak problém nevidím. Pokud by měli samostatný multiplex pro placené služby, je jen na každém z nás pokud si je bude chtít předplatit nebo ne. Se současnými čtyřmi celoplošnými sítěmi to nemá nic společného.

 3. zajo3 napsal:

  Mali by sa urobiť zákon, že príjem DVB-T2 a DAB+ cez anténu je zaručený ZDARMA bez kódovania a bez poplatkov.

 4. melmu napsal:

  Takový zákon přece máme. Pro veřejnoprávní TV a rozhlas. Komerční TV nemůžete žádným takovým zákonem omezovat

Napsat komentář