Televizezadarmo.cz doplnila kanály a termíny spouštění dokrývačů multiplexu 23 v DVB-T2

4 komentáře 29.2.2020 / Jan Potůček

Státní informační web o přechodu na pozemní digitální televizní vysílání nové generace zkompletoval informace o třetí finální síti DVB-T2.

Nejen z 13 vysílačů velkého výkonu a tří dokrývačů, z nichž dlouhodobě vysílal celoplošný televizní multiplex 3 ve standardu DVB-T, bude dostupný jeho nástupce, multiplex 23 ve standardu DVB-T2. Tato finální síť nové generace bude kopírovat sesterský multiplex 22 a bude dostupná takřka všude, kde vysílal multiplex 2 a Přechodová síť 12. Poté, co Televizníweb.cz zveřejnil tabulku se základními technickými specifikacemi všech vysílačů a dokrývačů multiplexu 23, doplnil státní informační web o druhé televizní digitalizaci Televizezadarmo.cz údaje o plánovaných vysílačích a dokrývačích této sítě i do své databáze.

K TÉMATU: Televizníweb.cz aktualizoval mapy pokrytí a seznamy vysílačů a dokrývačů finálních multiplexů 21, 22, 23 a 24

Na webu Televizezadarmo.cz jsou v detailech jednotlivých krajů k dispozici nejen lokality a vysílací kanály, ale také termíny spouštění dokrývačů finálního multiplexu 23 a vypínání Přechodové sítě 12. Celkem bude multiplex 23 tvořit 26 základních vysílačů velkého výkonu a 51 dokrývačů.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Televizezadarmo.cz doplnila kanály a termíny spouštění dokrývačů multiplexu 23 v DVB-T2”

  1. lance napsal:

    Multiplex 23 bude kopírovat sesterský multiplex 22… až tak dokonale, že na dokrývači Velké Karlovice – Na Kyčerce mají oba uveden stejný K41 ! Tento kiks se opakuje jak zde, tak na „státním webu“ Televizezadarmo.cz. Zde na Televiznimwebu je ještě další chyba u multiplexu 23 Valašské Klobouky – Ploštiny – K31 (správně K33)

  2. lance napsal:

    Ano, je to strašně složité, téměř kvantová mechanika, chápu, vždyť celý slavný přechod se plánuje a uskutečňuje pouze pár let, tak co bychom chtěli? Snad ne nějakou přehlednost a pod. ? U nás v kocourkově bych se nedivil ani tomu, že by ČTÚ takto vydal povolení a operátor by spustil rušičky sama sebe na K41 :-)) Pak by se všichni divili… a následně by se řešilo, co s tím – viz. např. K30 Kleť – Javořice :-))

Napsat komentář