Únorová monitorovací zpráva ČTÚ: BTS 4G/LTE rušila příjem televizního vysílání pouze v jednom případě

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) oznámil, že v únoru 2020 přijal 74 hlášení o rušení televizního příjmu, v lednu jich přitom bylo 124.

V únoru také ukončil šetření 119 případů (v lednu 121) z čehož mj. šlo o 74 (77) případů rušení televizního příjmu z čehož 50 se týkalo DVB-T2 a 5 (v lednu také 5) se týkalo rušení rozhlasového a satelitního příjmu.

K TÉMATU: Lednová monitorovací zpráva ČTÚ – počet hlášení o rušení DVB-T/T2 narostl z listopadových 51 na lednových 124

Jako zdroj rušení DVB-T/T2 byla základnová stanice (BTS) LTE/4G zjištěna pouze v jednom případě. Například ve 24 případech špatného příjmu DVB-T2 se jako příčina ukázala závada na zařízení diváka, ve 13 případech rušení ustalo, nebo mělo sporadický výskyt, a ve třech případech se jednalo o příčiny mimo vysílací a přijímací stranu (zastínění, odrazy od terénních překážek).

Úřad také oznámil, že k 29. únoru 2020 bylo ve zkušebním provozu 177 (v lednu 166) BTS 4G/LTE, v trvalém provozu pak 16.771 stanic (16.776).

Ministerstvo průmyslu a obchodu také v únorové monitorovací zprávě oznámilo, že zveřejnilo materiál „Národní referenční laboratoře pro neionizující elektromagnetická pole a záření“, který reaguje na rostoucí obavy a dotazy týkající se ochrany zdraví před elektromagnetickým polem (neionizujícím zářením) sítí 5G.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Únorová monitorovací zpráva ČTÚ: BTS 4G/LTE rušila příjem televizního vysílání pouze v jednom případě”

  1. mozol napsal:

    S tím LTE by si už měli neco udělat , skoro každý den v různých časech se na televizu nedá dívat pro výpadky , kostičkování atd . Hlavně to dělá kanál 28 Praděd .

Napsat komentář