DOKUMENT: Vládou schválená novela Technického plánu přechodu na DVB-T2

5 komentářů 25.5.2020 / Jan Potůček

Koaliční kabinet hnutí ANO a ČSSD posvětil posun realizace přechodu na pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 o čtyři měsíce.

Během července obnoví Česká republika přechod na pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2, který byl přerušen v polovině března kvůli vládním opatřením proti šířené nového typu koronaviru COVID-19. Na svém dnešním zasedání o tom rozhodl kabinet premiéra Adreje Babiše, který schválil návrh ministerstva průmyslu a obchodu na novelu Technického plánu přechodu na DVB-T2. Všechny termíny vypínání celoplošných sítí DVB-T, přechodových sítí DVB-T2 a zapínání finálních sítí DVB-T2 se od 16. března posunou o čtyři měsíce a celý proces by měl být dokončen do 31. října letošního roku.

Přesné termíny vypínání a zapínání vysílačů musí určit operátoři celoplošných sítí pro terestrickou televizi. České Radiokomunikace by měly tyto termíny znát do konce tohoto týdne, obdobnou lhůtu plánuje i konkurenční společnost Digital Broadcasting. Na přechod k DVB-T2 zatím čeká celá Morava, nedokončený přechod je ještě ve východních Čechách, na Vysočině a částečně i v západních a severních Čechách. Jihočeský kraj čeká už jen na vypnutí DVB-T vysílání České televize.

Novela Technického plánu př… by Jan.Potucek on Scribd

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “DOKUMENT: Vládou schválená novela Technického plánu přechodu na DVB-T2”

 1. vontum napsal:

  Nerozumím sice tomu, proč se celý červen čeká a tudíž o měsíc celé zbytečně prodlužuje, nikdo totiž nikomu dnes už nebrání pořídit si nový box či TV, nicméně je fajn že se to zase rozjede.

 2. Pevy napsal:

  Ono to takto náramně vyhovuje Českým Radiokomunikacím (které to navrhly) a těm rozumbradům pochopitelně nezbylo nic jiného, než to odkývat.

 3. HYPERMAN napsal:

  vontum, neceka se cely cerven, zacne se s preladovanim vysilacu malého vykonu a pak postupne i vysilacu velkého vykonu. Mas to jasne uvedeno v dokumentu.

 4. HYPERMAN napsal:

  To mas pravdu, taky si myslim ze by se to dalo stihnout o mesic dřív, Zarizeni uz mají podle me davno objednane a nakoupene. Jo to by se muselo nekomu chtit zacit vypínat i vysilace vetsiho vykonu uz od druhé poloviny cervna. Argument CRA pana Prochazky aby měli obcane cas si poridit potrebne vybaveni není podle me na spravnem miste. Tato zarizeni se dala opatrit i přes internetove schopy elektro prodejcu v koronavirovem opatreni a navíc v slevove akci. Holt někdo ma na to casu dost a hlavne jsou v tom prachy. Muj názor je ten, ze to nemá stat uz nic pokud vse bylo radne objednano a zaplaceno pro puvodni termin prechodu na DVB-T2. Pouze se posunul termin dokonceni.

Napsat komentář