Rádio Beat vysílá digitálně i v síti DAB+ provozované Českými Radiokomunikacemi

2 komentáře 18.6.2020 / Jan Potůček

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Jde o třinácté rádio v multiplexu CRA DAB+, který mohou naladit posluchači v Praze, Středočeském kraji, Ostravě a Plzni.

Rockové Rádio Beat rozšířilo programovou nabídku digitální rozhlasové sítě CRA DAB+, která vysílá v Praze, Ostravě a Plzni. Ve středu jej do multiplexu přidaly České Radiokomunikace, které tak zvýšily počet komerčních rádií ve své DAB+ síti na třináct. Pro Rádio Beat to de facto znamená rozšíření digitálního vysílání DAB+ do Ostravy, protože v Praze a Plzni již v systému DAB+ vysílá v síti konkurenční společnosti RTI cz. V Praze však má nyní díky síti CRA DAB+ lepší pokrytí. Vysílání lze zachytit na kanálech 7A z vysílače Žižkov a 10D z vysílače Strahov.

V Plzni vysílá síť CRA DAB+ z vysílače Košutka na kanálu 6D a v Ostravě z Hošťálkovic na kanálu 7D. Rádio Beat vysílá v multiplexu s datovým tokem 64 kbps. Ve stejné síti lze naladit i Rádio Blaník, Classic Praha. Expres FM, Hitrádio City, Rádio Impuls, Český Impuls, Rockzone 105.9, Rádio Zet, Evropu 2, Frekvenci 1, Pigy rádio a Rádio Dechovka.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Rádio Beat vysílá digitálně i v síti DAB+ provozované Českými Radiokomunikacemi”

 1. Jk_venus napsal:

  Kdo ví kdy taky naladím DAB v Táboře.? Teď Covidem spustošená země tak za 20 let. DVB-T2 by taky nebylo nebýt uvolnění pásma LTE. Už jsem měl dvě rádia s DAB tunerem obě jsou v pánu a nic. Teď NEDIS RDDB2210BK tak ten se už dočká.?

  • mirasat napsal:

   No a venkovní anténu jsi zkoušel ? Svislý DAB dipól, nebo tříprvek. Sólo, nebo přimíchat do rozvodu ? Přidat do STA. Pro ten účel existují i delší antény. To bys musel bydlet opravdu v díře, abys nechytl Radio Beat z Kluku, nebo Javorníku (7A). Když si vytáhneš prut a sedneš si na střechu, tak vopravdu nic ? RTI nejde ani z Příbrami, ani z Prahy.
   O ČRo se ani nebavím, ten musí chodit líp, ikdyž ještě nespustili Votice a Javořici.
   Samozřejmě chápu, že chceš, aby to hrálo na zataženej prut ve sklepě, ale to ještě není ani u ČRo.

Napsat komentář