Jihlavská Javořice má výluku, nejde DVB-T ani DVB-T2. Odmlčel se i dokrývač Loučovice

Poté, co druhý týden v tomto měsíci postihla drobnější odstávka vysílač Jihlava, Rudný, nyní jde o Mrákotín u Telče, resp. Javořici, a Loučovice, Krásné pole.

Vysílač umístěný v nadmořské výšce 834 m na stanovišti Mrákotín u Telče, č. p. 309, Javořice bude odstaven dnes době mezi 6:00 a 15:00 hod., což se dotkne veřejnoprávního Multiplexu 1, resp. Přechodové sítě 11 (DVB-T2), komerčního Multiplexu 2 s kanály Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov a také Přechodové sítě 12. Ta zajišťuje distribuci signálu pro dvacítku stanic, jako jsou na příklad Šlágr, Prima, Nova, Óčko či CNN Prima News.

Pokrytí dokrývače Loučovice, Krásné pole Multiplex 23, červen 2020.

V 9:30 hod. se k němu připojí dokrývač Loučovice, Krásné pole u něhož výluka potrvá do 17:00 hod. Bude se týkat veřejnoprávních sítí Multiplex 1 a Multiplex 21 (DVB-T2), dále pak Multiplexu 22 (dvacítka nejrůznějších hlavních i doplňkových stanic) a Multiplexu 23. Na něm vedle desítky stanic vysílá i 4K kanál NASA TV UHD, který můžete zachytit pokud máte doma televizor s tímto rozlišením a tunerem DVB-T2/HEVC.

Další plánovaná údržba na vysílačích CRA je připravena na 23. 6. pro Ještěd a na 24. 6. pro Trutnov a Vsetín.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Jihlavská Javořice má výluku, nejde DVB-T ani DVB-T2. Odmlčel se i dokrývač Loučovice”

 1. Jk_venus napsal:

  No a my máme přeladěno na Kleť-dříve Čelkovice.
  22k, 27k, 30k, 39k už po novu.

 2. Petr59 napsal:

  Mám laickou otázku…
  Je reálné nějakým způsobem informovat na televizních obrazovkách o předem plánovanou výluku určitého vysílače ? Jedná se mi o to, že když se o výluce neví, občané zejména staří, kteří nemají možnost internetu či jiný způsob k informacím začnou panikařit a volat hromy blesky na novou televizi a nebo zmateně volat o pomoc s přelaďováním které je následně zbytečné.
  Pokud je výluka neplánovaná porucha apod. to je jiná.
  Děkuji

Napsat komentář