Zítra čeká údržba televizní vysílače Cheb, Frýdek-Místek a Ostrava. Nepůjde DVB-T2 i regionální sítě

Plánované výluky na vysílačích CRA budou většinou bez náhrady, ve Frýdku-Místku však výluka potrvá až do 15. 10.

V případě vysílače Cheb, stanoviště Horní Pelhřimov, Zelená hora umístěného v nadmořské výšce 634 m půjde o odstávku v době mezi 6:00 a 15:00 hod. a dotkne se finálních sítí pro DVB-T2, tedy Multiplexu 21 (veřejnoprávní stanice), 22 (mj. dvacítka hlavních i doplňkových komerčních stanic, včetně Novy a Primy) a 23. Tato síť zajišťuje šíření první regulérně vysílané 4K stanice Nasa UHD, dále pak například Seznam.cz TV a TV Barrandov.

Pokrytí vysílače Cheb, Horní Pelhřimov, Zelená hora, Multiplex 22, 10-2020.

Údržba televizního vysílače Frýdek-Místek umístěného na stanovišti Morávka-Krásná, Lysá hora je naplánována na 14. 10 od 4:45 hod. do 15. 10. 2020 do 5:00 hod. ráno. Výluku by většina diváků neměla ani poznat, provoz totiž bude, s výjimkou úvodních 15 minut, na polovinu anténního systému a dotkne se komerčních sítí 21 a 22.

V Ostravě se chystaná výluka bude týkat dvou vysílačů – Okrajní a Hošťálkovice, Aleje. Obě proběhnou 14. října v době od půlnoci do 12:00 hod. a půjde o DVB-T2 sítě 21 a 22. V druhém případě se pak ještě přidá Regionální vysílací síť 8 se stanicemi Barrandov News, CNN Prima News, Nalaďte si DVB-T2, Noe HDTV, Noe TV, Óčko Expres a TV Brno 1.

Další plánovaná výluka na vysílačích CRA je zatím připravena na 20. 10. opět pro Frýdek-Místek a nově také pro vysílač Praha-Strahov.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Zítra čeká údržba televizní vysílače Cheb, Frýdek-Místek a Ostrava. Nepůjde DVB-T2 i regionální sítě”

  1. Libour napsal:

    Zeptejte se Ostravaka jestli zná TV vysílače Aleje a Okrajní, tak odpoví, že ne. Ale, že zná pouze Hošťalkovice a Hladnov.

  2. Bohumil Herwig napsal:

    Díky za zprávu :)¨V těchto aktualitách používáme oficiální názvy CRA, takze vlastně „Hošťálkovice, Aleje“, což jsou… Hošťálkovice 🙂

Napsat komentář