Prima +1 odchází z pražského DVB-T, v Regionální síti 12 zůstávají Óčko Expres a Óčko Black

1 komentář 18.11.2020 / Jan Potůček

Všechny programy Primy lze naladit prostřednictvím DVB-T2 v celoplošném multiplexu 22. Óčko Black bude v pražské Regionální síti 12 dostupné pouze do konce roku.

Pražská Regionální síť 12, která vysílá z žižkovského vysílače na kanálu 47 ve standardu DVB-T, dnes vyřadí ze své programové nabídky stanici Prima +1. Prostřednictvím svého účtu na Twitteru o tom informoval Marcel Procházka, ředitel sekce regulace Českých Radiokomunikací, které tuto síť provozují. „Dnes v poledne vypneme program Prima +1 v regionální DVB-T síti RS12, která vysílá ze Žižkovského vysílače. Prima +1, stejně jako ostatní programy skupiny Prima, vysílá v celoplošné DVB-T2 síti 22. V RS12 zůstává vysílat Óčko Expres a Óčko Black,“ uvedl Procházka. Všechny programy Primy jsou dostupné v celoplošném multiplexu 22, který vysílá v novém standardu DVB-T2.

Další program opustí Regionální síť 12 na přelomu roku. Óčko Black je totiž v pražském multiplexu pouze dočasně, jako ochutnávka placeného programu, který je primárně šířen v kabelových sítích, IPTV a přes satelit. Naopak sesterská stanice Óčko Expres by měla v pozemním vysílání prostřednictvím Regionální sítě 12 pokračovat i nadále. Program v minulosti využíval Regionální síť 8, jež pokrývala všechna krajská města. Tento multiplex ale musel ke konci října ukončit vysílání, protože mu vypršela platnost individuálních oprávnění pro využívání kmitočtů.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Prima +1 odchází z pražského DVB-T, v Regionální síti 12 zůstávají Óčko Expres a Óčko Black”

  1. vontum napsal:

    Tento naprosto zbytečný „program“, pouze zabírající místo, můžou klidně vyřadit i z Muxu 22.

Napsat komentář