Zítra bude bez náhrady odstaven vysílač Ústí nad Labem, Buková hora, ve středu pak Hostovice, Vaňov

Sezóna údržbových přestávek se pomalu chýlí ke konci. Zítra náš čeká Buková hora, pak zmiňovaný další vysílač v oblasti Ústí nad Labem a v pátek Velký Šenov. Co bude dál? Kdo ví, ale moc toho už asi nebude.

Ve středu 2. 12. bude o půlnoci bez náhrady odstaven vysílač Verneřice, Buková hora. Plánovaná výluka potrvá do šesté hodiny ranní a šířeny tak nebudou stanice veřejnoprávní České televize v rámci Multiplexu 21 a také komerční kanály v Multiplexu 23. V druhém případě jde například o Nasa UHD v rozlišení Ultra HD (4K), Nova, nebo TV Barrandov.

Podle stránek Českých Radiokomunikací se zde ale výluka nedotkne Multiplexu 22 se stanicemi FTV Prima nebo Óčka.

Pokrytí vysílače Ústí nad Labem, Buková hora pro Multiplex 23, prosinec 2020.

Ve čtvrtek 3. prosince pak bude od 8:00 do 12:00 hod. prováděna údržba dokrývače Ústí nad Labem – Vaňov, který je umístěn na stanovišti Hostovice, Vaňov. Týkat se bude jak Multiplexu 21, tak Multiplexu 23 a k tomu ještě komerčního Multiplexu 22. Ten zajišťuje vysílání stanic jako CNN Prima News, Prima či Óčko Star.

Další výluka na vysílačích CRA je naplánována na 4. prosince pro Velký Šenov, Lipová – Ječný vrch.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Zítra bude bez náhrady odstaven vysílač Ústí nad Labem, Buková hora, ve středu pak Hostovice, Vaňov”

  1. ostplus napsal:

    Tak konečně budu vědět jaký vysílač naladil můj Set Top Box dm920 v Teplicích na kruhový mini dipol ze staré cestovní TV Šilelis i když si myslím že chytám vysílač Chomutov Jedlová Hora.

Napsat komentář