Multiplex 24 spustil dokrývač Brumov-Bylnice, pokryl signálem údolí Vláry

1 komentář 9.3.2021 / Jan Potůček

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Ve stejné příhraniční lokalitě má dokrývač i veřejnoprávní multiplex 21, ovšem s mnohem menším výkonem.

Z pětasedmdesáté lokality zahájil dnes v 8 hodin ráno vysílání celoplošný televizní multiplex 24, který provozuje společnost Digital Broadcasting. Nově lze tuto síť naladit v údolí řeky Vláry v příhraničí se Slovenskem, kde vysílá ze stožáru CETIN v Brumově-Bylnici na kanálu 42. Vedle České televize jde teprve o druhou síť DVB-T2, která tuto část příhraničí pokryla. Multiplex 24 má však v Brumově-Bylnici výrazně vyšší výkon než veřejnoprávní síť 21, Český telekomunikační úřad operátorovi umožnil až 0,5 kW (oproti 0,02 kW u České televize). „Multiplex 24 tak vysílá již ze 75 lokalit a dosáhl pokrytí 97,1 %, tj. 10 140 032 obyvatel České republiky,“ uvedl Martin Roztočil, ředitel vnějších vztahů Digital Broadcasting.

Multiplex 4 šíří programy Nova, Nova 2, Nova Action, Nova Gold, Joj family, Paramount Network, Šlágr TV, CS Mystery, Sport 5, Relax, Rebel, Galerie, ABC TV, Klenot TV, Televize přes anténu, Rádio Čas, Rádio Čas Rock, Rádio Dálnice a v dané lokalitě také regionální TVS. Pro příjem těchto programů musí diváci spustit automatické ladění televizoru nebo set-top boxu, případně je naladit ručně na kanálu 42. Veřejnoprávní multiplex 21 s šesti programy České televize vysílá z Brumova-Bylnice na kanálu 24.

Pokrytí nového dokrývače multiplexu 24 z Brumova-Bylnice (Zdroj: Digital Broadcasting)

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Multiplex 24 spustil dokrývač Brumov-Bylnice, pokryl signálem údolí Vláry”

 1. kokun napsal:

  Přímo v Brumově.Bylnici bydlím – dnes přeladěn domovní ant. zesilovač Johnson (v naší STA) a už „jedeme“.

  Jen malá připomínka k nešťastně zvolenému názvu článku:
  Už z mapky pokrytí je vidět, že právě ten „Vlárský průsmyk“ – tedy ta část už od Sv. Štěpána dále až k hranici CZ/SK – vůbec pokryta signálem není. Proč by taky měl TX vysílat někam do zalesněných (tj. neobydlených) prostor. Díky tomu ale také není vůbec pokryla městská část B-B, obec Sidonie. Ale ta není pokryta signálem CZ televize vůbec – ani z TXu Val. Klobouky-Ploštiny !!!
  Orientace antén AS dokrývače Bylnice bude spíše opačným směrem – čili pokrývá sice (nejen) údolí kolem (řeky) Vláry (Vlárské údolí ale není Vlárský průsmyk), ale spíše směrem do vnitrozemí, než k vlastnímu „průsmyku“. Někdo si neuvědomil, kde vlastně ten Vlárský průsmyk leží – ten „přetíná“ pohoří Bílých Karpat táhnoucí se po hranici CZ/SK 🙁

  https://www.satelitnatv.sk/vysielace/mesto/?id=brumovbylnicecetin
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Vl%C3%A1rsk%C3%BD_pr%C5%AFsmyk
  https://www.kudyznudy.cz/aktivity/vlarsky-prusmyk-v-bilych-karpatech

Napsat komentář