Odstartoval program „Nalaďte se na digitální vysílání CRA“, překvapivě v multiplexu 22

8 komentářů 3.3.2021 / Jan Potůček

Informační kanál Českých Radiokomunikací se věnuje pozemnímu digitálnímu vysílání DVB-T2, ale i digitálnímu rozhlasu DAB+.

Do éteru se vrátil informační kanál Českých Radiokomunikací, který se věnuje problematice pozemního digitálního vysílání. Stanice, která vysílala do loňského listopadu v Regionální síti 8 pod názvem „Nalaďte se na DVB-T2“ a využívala logo „DVB-T2 ověřeno“, obnovila vysílání pod novým názvem „Nalaďte se na digitální vysílání CRA“ a využívá logo této společnosti. Program je dostupný v celoplošném multiplexu 22 vedle stanic skupiny FTV Prima, Óčko a Retro Music TV. Stanice vysílá v rozlišení HD ready (720p).

„Předmětem informačního kanálu Nalaďte se na digitální vysílání CRA je poskytování a šíření základních informací o nových vysílacích standardech, o způsobech příjmu signálu pozemního digitálního vysílání a informací souvisejících s pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním. Program společnosti CRA je primárně zaměřen na poskytování informací o vysílacím standardu DVB-T2, jenž budou převažovat nad informacemi o dalších nových standardech pozemního digitálního vysílání a službách elektronických komunikací,“ uvádí se ve vysílací licenci, kterou stanici vydala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Program nabídne informace o certifikovaných DAB+ rádiích

Součástí vysílání infokanálu CRA budou informace o televizních a rozhlasových programech, které budou vysílány prostřednictvím pozemních digitálních sítí, způsobu příjmu pozemního televizního a rozhlasového vysílání a specifikace celoplošného, regionálního a lokálního pozemního digitálního televizního a rozhlasového vysílání a informace o
dalších službách elektronických komunikací. „Informace budou rovněž šířeny prostřednictvím krátkých edukativní videospotů,“ stojí dále ve vydané licenci. CRA slibují opatřit informace v jednotlivých videospotech a infografikách titulky, případně mluveným slovem tak, aby byly dostupné i pro diváky se sluchovým a zrakovým postižením.

„Do programu budou zařazována obchodní sdělení týkající se výrobců, případně distributorů zařízení, jež jsou kompatibilní s novými standardy pozemního a rozhlasového vysílání a dalšími službami elektronických komunikací,“ doplňuje licence. Ve vysílání se tak budou moci objevovat informace o digitálních rozhlasových přijímačích, které prošly certifikací „DAB+ ověřeno“.

Co všechno testují CRA při certifikacích digitálních rozhlasových přijímačů DAB+?

Vstup do Diskuse

8 komentářů: “Odstartoval program „Nalaďte se na digitální vysílání CRA“, překvapivě v multiplexu 22”

 1. RayX napsal:

  Vypadá to, že MUX23 drží volnou kapacitu pro významného zákazníka 🙂 Kdypak asi přijde oznámení … 😉

 2. Jaroslav napsal:

  Dobrý den, moc toho zatím nevysílá ten nový program od CRA, Je tam jen textové info.

 3. Pevy napsal:

  No tak ono asi na tom Test1 a Test2 nikdy nic nebude, tak tohle je možnost, která se dá kdykoliv zrušit, či přesunout.

 4. Stranik napsal:

  K čemu mi to bude když už mám nakoupeny DAB přijímače …? 😀 Nějak přišli s křížkem po funuse.

 5. RayX napsal:

  Není ta informace, co ČRA uvádí na jednom z těch screenů tototo programu, nepravdivá? Nebo do toho počítají i programy Digital Broadcasting, které ale dosud nejsou digitálním vysíláním od ČRA?
  Uvádí
  „Nalaďte se na digitální vysílání ČRA“
  „Více než 40 českých nejsledovanějších TV programů“
  https://twitter.com/MarcelProchazka/status/1367037278942601216/

Napsat komentář