Skylink od května zruší kritizovaný servisní poplatek. Základní nabídka ale zdraží

4 komentářů 30.3.2021 / Jan Potůček

Místo 119 korun měsíčně, kterou zákazníci Skylinku platili za základní „bezplatnou“ programovou nabídku, jim nyní operátor naúčtuje za nabídku Mini částku 149 korun měsíčně.

Po devíti letech skončí servisní poplatek u největšího poskytovatele placené satelitní televize v Česku, skupiny M7 Group, která provozuje službu Skylink. Zákazníci, kteří využívají základní bezplatné programy od Skylinku a dosud za jejich příjem platili servisní poplatek 119 korun měsíčně, budou muset kvůli zachování základní nabídky přejít na balíček Mini, který je však dražší o 20 korun: zájemci za něj zaplatí 149 korun měsíčně. Faktické zdražení se dotkne pouze této základní nabídky. Ceny ostatních balíčků se zásadně nemění, i když by se teoreticky měly zrušením servisního poplatku snížit, protože Skylink v minulosti tvrdil, že servisní poplatek účtuje všem zákazníkům a že je započítán i do ceny rozšířených balíčků.

Základní balíček Mini bude obsahovat 79 programů, dosud v rámci rušené nabídky Digital bylo k dispozici 62 programů. V rámci balíčku Mini bude 39 televizních stanic ve vysokém rozlišení obrazu (HD). Servisní poplatek zavedl Skylink v roce 2012, po masivní reklamní kampani během první televizní digitalizace, kdy nabízel základní programy „navždy zdarma“. Po dokončení přechodu na DVB-T si začal účtovat za příjem „bezplatných“ programů 33 korun měsíčně. Servisní poplatek se poté každoročně zvyšoval až na současných 119 korun měsíčně. Operátor jeho zavedení a zvyšování odůvodňoval náklady na provoz, administraci, technické zajištění a zákaznický servis satelitní televize.

Skylink nadále usiluje o vlastní multiplex DVB-T2 v Česku pro placenou televizi

Zákazníci nejnižší programové nabídky Mini se nově dostanou i k internetové službě Skylink Live TV, která umožňuje vybrané programy sledovat online až na čtyřech zařízeních současně v rámci celé Evropské unie. V jeho rámci budou mít přístup k sedmidennímu archivu pořadů a videotéce.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Skylink od května zruší kritizovaný servisní poplatek. Základní nabídka ale zdraží”

  1. Pevy napsal:

    Pokud se nepletu, SERPO začínal na částce 29,-Kč.

  2. Jk_venus napsal:

    o důvod víc si službu nepořizovat

Napsat komentář