Noční odstávku televizního vysílače Jedlová hora u Chomutova naplánovaly ode dnešní půlnoci do zítřejší šesté hodiny ráno České Radiokomunikace (CRA).

Během pravidelné odstávky nepůjde naladit televizní programy z celoplošných multiplexů 21, 22 a 23. Konkrétně u multiplexu 21 jde o programy České televize a Českého rozhlasu na kanálu 33, u multiplexu 22 o programy skupin FTV Prima, Óčko, Retro Music TV a Rádio Proglas na kanálu 38 a u multiplex 23 o televizní stanice Nova, Nova Cinema, TV Barrandov, Barrandov Krimi, Kino Barrandov, TV Seznam, TV Noe a Rádio Dechovka na kanálu 31. Rozhlasové vysílání nebude během odstávky televizního vysílání přerušeno.

I během výluky bude možné zmiňované televizní sítě naladit z okolních silných vysílačů, jako je ústecká Buková hora nebo jáchymovský Klínovec, případně ze západočeského Krašova. Na čtvrtek pak CRA plánují výluku dalšího základního televizního vysílače Ostrava – Hošťálkovice, která se dotkne i rozhlasového vysílání, a to jak analogového v FM pásmu, tak digitálního ve standardu DAB+.

Image by Freepik