Údržbová přestávka se dotkne celoplošných sítí DVB-T2, které z Ještědu provozují České Radiokomunikace (CRA). Potrvá do šesté ráno.

Liberecké diváky čeká dnes v noci výluka televizního vysílání z Ještědu. Pokud tedy přijímáte televizní signál na klasickou nebo společnou anténu z tohoto vysílače, od půlnoci do šesté hodiny ráno vám nepůjdou naladit programy šíření v celoplošných sítích 21, 22 a 23. Konkrétně u multiplexu 21 jde o programy České televize a Českého rozhlasu na kanálu 26, u multiplexu 22 o programy skupin FTV Prima, Óčko, Retro Music TV a Rádio Proglas na kanálu 28 a u multiplex 23 o televizní stanice Nova, Nova Cinema, TV Barrandov, Barrandov Krimi, Kino Barrandov, TV Seznam, TV Noe a Rádio Dechovka na kanálu 31.

Výluka se nedotkne rozhlasového vysílání. Po dobu odstávky vysílače bude možný dálkový příjem signálu multiplexů 21, 22 a 23 z vysílačů Ústí nad Labem – Buková hora a Trutnov – Černá hora. Výluka se nedotkne celoplošného multiplexu 24, který vysílá z jiného místa na Ještědu, takže například hlavní program Novy bude možné sledovat i po dobu výluky vysílače CRA. Nadále vysílají i programy Óčko Black a Óčko Expres v Regionální síti 8, která využívá dokrývač na libereckém studiu České televize.

Úvodní foto: Wikimedia Commons