Diváky na Jihlavsku, kteří přijímají televizní signál na klasickou nebo společnou anténu z vysílače Javořice, čeká od půlnoci přerušení vysílání hlavních programů.

Až do šesté hodiny ráno nebude možné z Javořice naladit celoplošné televizní sítě 21, 22 a 23. Konkrétně se výluka týká multiplexu 21 s programy České televize a Českého rozhlasu na kanálu 26, multiplexu 22 s programy skupin FTV Prima, Óčko, Retro Music TV a Rádio Proglas na kanálu 28 a multiplexu 23 s televizními stanicemi Nova, Nova Cinema, TV Barrandov, Barrandov Krimi, Kino Barrandov, TV Seznam, TV Noe a Rádio Dechovka na kanálu 35. Odstávka vysílače se nedotkne rozhlasového vysílání. Během výluky budou v provozu další vysílače v okolí Vysočiny, ať už půjde o Krásné, Kojál nebo Mezivrata.

Na zítřejší ráno pak České Radiokomunikace naplánovaly výluku televizního dokrývače Šluknov – vrch Pytlák. Ve Šlukovském výběžku tak nebude možné od 7:00 do 15:00 hod. naladit televizní a rozhlasové programy v multiplexu 21 na kanálu 33, v multiplexu 22 na kanálu 40 a v multiplexu 23 na kanálu 31.

Úvodní foto: Wikimedia Commons