Prvním poskytovatelem IPTV, který do svojí nabídky zařadil placenou streamovací službu Voyo od televize Nova, je sesterská služba O2TV. Tu vlastní stejně jako Novu finanční skupina PPF.

Stávající i noví zákazníci O2TV si mohou balíček Voyo pořídit od 1. prosince ke všem hlavním tarifům za 159 korun měsíčně. Kromě původního obsahu Voyo Originál a dalších filmů a seriálů dostanou přístup i k lineárním kanálům Nova Lady, Nova Sport 3 a Nova Sport 4. „Snažíme se našim zákazníkům pravidelně přinášet nový prémiový obsah. Nový balíček Voyo přinášíme v předvánočním čase. Věříme, že jeho obsah zpříjemní zákazníkům přípravy na svátky i ukrátí sychravé dny,“ uvedla šéfka obsahu O2TV Anna Lenerová. Balíček bude možné aktivovat prostřednictvím aplikace Moje O2, na webu, zákaznické lince i ve značkových prodejnách.

„Zákazníci, kteří si Balíček Voyo pořídí, obdrží obratem speciální kód, díky kterému se do Voyo jednoduše zaregistrují. Platbu za služby pak najdou ve svém pravidelném vyúčtování. Kromě přístupu do videotéky Voyo získají automaticky také kanály Nova Lady, Nova Sport 3 a 4, ke kterým dosud měli přístup jen předplatitelé některých tarifů,“ upřesnila Lenerová s tím, že právě stanice a původní tvorba televize Nova se těší u zákazníků O2TV dlouhodobě velké oblibě a doplnila: „Užší spolupráce je logickým vyústěním dlouhodobých snah o co nejpoutavější obsah pro zákazníky O2 TV.“ Voyo nedávno oznámilo pokoření hranice 400 tisíc platících uživatelů a do roku 2025 jich chce mít rovný milion (na českém a slovenském trhu dohromady).

Voyo dosáhlo mety 400 000 předplatitelů Za Česko i Slovensko dohromady

Nova posiluje vlastní tvorbu na Voyo

„Co se nabídky českých filmů a seriálů týká, je Voyo aktuálně nejsilnějším hráčem na českém trhu a tuto pozici nadále posilujeme. Celou řadu českých filmových novinek nabízíme divákům záhy po premiéře v kinech,“ říká Daniel Grunt, Chief Digital Officer Voyo. „Naším ‚rodinným stříbrem‘ jsou exkluzivní projekty z dílny Voyo Originál, na nichž spolupracujeme se špičkovými českými tvůrci a herci. Aktuálně se diváci mohou těšit na jeden z nejočekávanějších počinů letošního podzimu – třídílnou minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje, kterou pro Voyo natočil jeden z nejůspěšnějších českých režisérů David Ondříček.“ Pro příští rok Voyo plánuje přidat například komediální seriál Sex O´Clock, druhou řadu minisérie Iveta, nebo minisérii inspirovanou skutečnými událostmi Matematika zločinu od režiséra Petera Bebjaka.

Voyo je aktuálně jednou ze tří nejvyužívanějších placených streamovacích služeb v České republice vedle vedoucího Netflixu a HBO Max. V TOP 3 se chce udržet i po letošním vstupu dalšího silného globálního hráče Disney+ i po plánované expanzi služby SkyShowtime na český trh, která je plánovaná na začátek příštího roku.

O2 TV spouští novou platformu Změny pod názvem O2 TV 2.0 začnou zítra