Pět seriálových novinek připravila pro jarní sezónu 2023 televize Nova. Je mezi nimi i výpravný seriál Zlatá labuť od produkční společnosti Dramedy Productions, která stojí za populárními seriály České televize Vyprávěj a První republika.

Zlatá labuť inspirovaná Bílou labutí

Jde vůbec o první dobová původní seriál Novy, který zavede diváky do nablýskaných interiérů stejnojmenného obchodního domu, kde se spojí osudy obyčejných lidí hledajících svůj kousek štěstí spolu s československou smetánkou užívající si luxusu. Za vyleštěnými výlohami zatím kráčí dějiny v podobě okupačních vojsk německé armády. Seriál se inspiruje historií pražského obchodního domu Bílá labuť, který vznikl v roce 1939 a ve své době byl největším a nejmodernějším obchodním domem ve střední a východní Evropě. Za projektem Zlatá labuť stojí osvědčení producenti Filip Bobiňski, Jan Coufal a Petr Šizling.

Pod režijním vedením Braňa Holička a Bisera A. Arichteva se v seriálu představí celá plejáda hereckých es jako například Marta Dancingerová, Vojtěch Vodochodský, Beata Kaňoková spolu s legendami českého herectví Petrem Kostkou, Danielou Kolářovou, Svatoplukem Skopalem nebo Tomášem Töpferem. „Po úspěšné podzimní sezoně přicházíme s další nebývale pestrou programovou nabídkou titulů hrané tvorby, na níž jsme spojili síly s těmi nejzvučnějšími tvůrčími a hereckými jmény současnosti,“ komentuje jarní schéma programová ředitelka TV Nova Silvia Majeská. „Divákům nabídneme pestrou škálu žánrů rozkročených od tradičních kriminálek přes komediálně laděné seriály pro celou rodinu až po výpravný dobový seriál. Společným jmenovatelem všech premiérových novinek je pak naprosto špičkové obsazení, a to jak nejzářivějšími talenty mladé herecké generace, tak skutečnými hereckými legendami.“

Taková normální rodinka 21. století

Kromě Zlaté labutě připravila Nova premiérové díly kriminálních seriálů Specialisté a Odznak Vysočina, rodinný komediální seriál Jedna rodina a komediální krimi Případy mimořádné Marty s Tatianou Dykovou. Jedna rodina bude vyprávět příběhy tří rodin svedených dohromady nejen střídavou péčí o své potomky. S nadhledem a humorem se dotkne témat, jež denně řeší statisíce českých domácností jako je čerstvé mateřství a nejistoty s ním spojené, vícegenerační bydlení, nebo rodičovské trable s teenagery. V hlavních rolích se diváci mohou těšit na Terezu Kostkovou, Filipa Blažka, Tomáše Jeřábka, nebo Bereniku Kohoutovou.

Jedna rodina opět svede dohromady Janu Paulovou a Pavla Zedníčka. Ti už přes dvacet let hrají na divadle manželský pár a jako manželé se objevili i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci. Dospělým postavám v Jedné rodině zdárně sekundují dětští nebo náctiletí hrdinové v čele s Denisou Biskupovou, která se na place opět sešla s režisérem Danem Wlodarczykem, pod jehož vedením na sebe upozornila v úspěšné minisérii Jitřní záře. Jedna rodina chce de facto navázat na velmi úspěšný formát Československé televize Taková normální rodinka, který také sledoval osudy hrdinů, kteří obývali několikagenerační byt v Praze.

Vrací se osvědčené krimi seriály

Téměř přesně po roce se na obrazovky TV Nova premiérovými epizodami vrátí úspěšný kriminální seriál Odznak Vysočina. I v druhé řadě se mohou diváci těšit na překrásné prostředí Vysočiny a pětici vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová). Tentokrát jsou jednotlivé epizody inspirovány skutečnými kriminálními případy, na jejichž věrohodnost dohlížela Renáta Miková, vrchní komisařka Krajského ředitelství Policie Jihočeského kraje. Také novou řadu seriálu pro TV Nova připravuje produkční společnost Bionaut dvojnásobného držitele Českého lva a mezinárodní Emmy, producenta Vratislava Šlajera. V režii několikanásobného držitele Českého lva Marka Najbrta a Andyho Fehu v seriálu hrají Michal Suchánek, Martin Hofmann, Patrik Děrgel, Pavel Řezníček, Pavel Batěk, Simona Hába Zmrzlá, Martina Jindrová a další výrazné herecké osobnosti.

Specialisté přicházejí s novou řadou a ve staronovém složení. Po šesti letech se totiž vracejí David Prachař, jako nadřízený majora Strouhala (Martin Dejdar) a Zuzana Kajnarová v roli kapitánky Zuzany Koutné, za svobodna Májové. Kromě nich se navíc v týmu techniků objeví zcela nová tvář, asistent Václav Holeček v podání Matouše Rumla. A spolu s nimi děním v seriálu zahýbe ještě jedna zbrusu nová postava, kterou ztvární jeden z nejvýraznějších talentů své generace Marek Lambora.

A konečně poslední seriálovou novinkou z původní tvorby jsou Případy mimořádné Marty. Hlavní hrdinka je svobodná matka tří dětí, která nemá respekt k autoritám, zato má „nos na vraždy“. Seriál Případy mimořádné Marty nabízí mix poctivé procedurální kriminálky a komediálního nadhledu. V hlavní roli seriálu kraluje jedinečná Tatiana Dyková, jíž zdatně sekunduje Roman Zach v roli poněkud suchopárného kapitána Kreinera.

Štítky