Digitální rozhlasová síť Českých Radiokomunikací obnovila ve středu vysílání z hlavního pražského vysílače Žižkov, odkud se odmlčela v noci z 31. května na 1. června. Změnila však vysílací kanál.

Zatímco do konce května bylo možné multiplex CRA DAB+ z žižkovského vysílače naladit na kanálu 7A, nově vysílá na kanálu 6B, který v aukci kmitočtů pořádané Českým telekomunikačním úřadem vydražila společnost Czech Digital Group (dceřiná firma CRA) jako Regionální síť 15. „Změnu po technické stránce zaznamenají pouze nadšenci technologie, protože v praxi de facto nedošlo k žádné změně. (…) Obsah multiplexu, jeho identifikace (včetně Service ID) a výkon se však letos měnit nebude. Pokrytí komerčních stanic se vrátilo do podoby před 1. červnem,“ informoval server Český rozhlas Digitální rádio.

Síť šíří 14 soukromých rádií, konkrétně Rádio Beat, Rádio Blaník, Rádio Bonton, Hitrádio City 93,7 FM, Classic Praha, Český Impuls, Rádio Dechovka, Evropa 2, Expres FM, Frekvenci 1, Rádio Impuls, Rádio Prostor, Pigy rádio a RockZone 105,9. Vedle žižkovského vysílače ji lze naladit také z pražského Strahova na kanálu 10D. Vysílá však také v Ostravě na kanále 7D a v Plzni na kanále 6D. Ostravský a plzeňský kanál však mají omezenou lhůtu využití jen do konce letošního roku a CRA je tak budou muset přeladit na nové kanály získané v aukci kmitočtů. V Plzni může jít o regionální síť nebo celoplošný multiplex CDG, v Ostravě získaly CRA kmitočet pouze pro celoplošnou síť.

CRA DAB+ ze Žižkova mlčí Síť dočasně vysílá jen ze Strahova

Štítky