Nejnovější verze odolného notebooku Panasonic Toughbook 40 je vybavena procesorem Intel® s umělou inteligencí, vylepšenou konektivitou a grafickým výkonem.

Vůbec první odolný notebook Tougbook s podporou využití umělé inteligence na okraji sítě představila společnost Panasonic Connect. Toughbook 40mk2 je vybaven neurální procesorovou jednotkou Intel® AI Boost (NPU), která výrazně zvyšuje efektivitu a přesnost terénních pracovníků napříč obory. Samostatné funkce umělé inteligence – bez nutnosti připojení k síti – slibují další potenciál pro zvýšení produktivity mobilních pracovníků tím, že pomáhají analyzovat poruchy, poskytovat informace a rychleji provádět administrativní úkoly.

Nový 14palcový Toughbook 40, jeden z prvních odolných notebooků využívajících systém Windows 11 Pro, který nabízí možnosti zpracování AI Edge, využívá procesor Intel® Core™ Ultra 5 135H (s technologií Intel vPro®). Pro ty, kteří vyžadují bezkonkurenční výkon u těch nejnáročnějších aplikací, přináší volitelný nový procesor Intel® Core™ Ultra7 165H (s technologií Intel vPro®) další zvýšení výpočetního výkonu.

V dokonalém spojení i z tanku Přichází Toughbook 40 TACTICAL

AI zpracovává data bez připojení ke cloudu

Oba procesory jsou vybaveny speciální čipovou sadou AI, která umožňuje shromažďovat, ukládat a analyzovat data pomocí umělé inteligence, aniž by bylo nutné nahrávat a stahovat data prostřednictvím připojení ke cloudu – a aniž by to ovlivnilo celkový výkon a výpočetní výkon zařízení. Praktické to je zejména pro pracovníky u vzdálených terénních služeb a vojenský personál – zejména pro ty, kteří kontrolují zařízení na vzdálených místech, která nemusí mít přístup k mobilnímu nebo bezdrátovému připojení – aby mohli využívat umělou inteligenci ke zvýšení efektivity a omezení lidských chyb při sběru dat.

Například terénní pracovníci, kteří mají přístup ke schématům zapojení a schématům na svém zařízení, mohou kombinovat technologii počítačového vidění s umělou inteligencí a kamerou zařízení, aby přesně ukázali, kde by měla být kabelová připojení. Kromě toho lze procesory s umělou inteligencí použít k automatickému generování inspekčních zpráv, což šetří značný administrativní čas a zdroje v terénu. Procesor Intel Core™ Ultra 5 135H počítače Toughbook 40mk2® je vybaven grafickým procesorem Intel® Arc™, který umožňuje vynikající grafický výkon a jasné zobrazení obrazu generovaného umělou inteligencí.

Toughbooky G2 a 33 v novém Panasonic vylepšil odolné tablety

Lépe připojitelný přes 4G a 5G pomocí eSIM

„Jde o vůbec první notebook Toughbook, který je vybaven funkcemi zpracování AI Edge a přináší skutečnou revoluci na trh s odolnými zařízeními. Ve skutečně odlehlých lokalitách se pracovníci již nemusí spoléhat na připojení k internetu, aby mohli využívat nekonečné možnosti umělé inteligence,“ říká Dirk Weigelt, senior manažer produktového marketingu ve společnosti Panasonic Connect. „Vzhledem k tomu, že nedávný průzkum společnosti Panasonic naznačuje, že technologie počítačového vidění zvýší v příštích třech letech produktivitu o 42 procent, mají nyní pracovníci terénních služeb k dispozici zařízení připravené na budoucnost, které nedělá kompromisy v oblasti výkonu ani konektivity.“

Toughbook 40mk2 je jako jeden z prvních odolných notebooků, který obsahuje nejnovější specifikaci Intel® Wi-Fi 7 BE200, lépe připojitelný k síti než kdykoli předtím. Zvýšená rychlost připojení (až 5,8 Gb/s a více než 2x ve srovnání s Wi-Fi 6E) a ultra nízká latence umožňují pracovníkům v terénu využívat spolehlivé a superrychlé přenosy dat, když se vrátí zpět do kanceláře nebo na základnu v terénu. Pro skutečně vzdálené pracovníky je nový Toughbook 40 vybaven volitelnou konektivitou 4G a 5G s podporou eSIM, která poskytuje spolehlivé připojení na cestách.

Jak si zachovat plnou mobilitu Toughbooků? Přejděte včas na Windows 11

Nejodolnější a nejmodulárnější na trhu

Toughbook 40mk2 se vyznačuje odolností a modularitou, která je špičkou na trhu, a poskytuje modernímu mobilnímu pracovníkovi vyvážené řešení bez ohledu na úkol, aplikaci nebo prostředí. Nejnovější Toughbook 40 má krytí IP66 proti vodě a prachu a může pohodlně pracovat při teplotách mezi -29 °C a +63 °C, což znamená, že vnější okolnosti nijak neovlivní produktivitu uživatele. Kromě vyměnitelné baterie, úložiště a paměti RAM nabízí 40mk2 také čtyři další rozšiřující oblasti, které poskytují maximální flexibilitu.

Zvýšený grafický výkon a zpracování hran s podporou umělé inteligence neohrožuje výkon baterie Toughbboku 40mk2. Model 40mk2 poskytuje až 12 hodin (MobileMark 25) práce na jedno nabití baterie, což současným moderním pracovníkům poskytuje klid při používání energeticky náročných aplikací.