Byli byste ochotni za příjem DVB-T2 platit?  

  RSS
Jan Potůček
(@jan-potucek)
Active Member Admin

V Německu je příjem základních programů komerčních televizní v DVB-T2 zpoplatněn servisním poplatkem. Byli byste ochotni platit za možnost příjmu českých komerčních televizí v DVB-T2? A pokud ano, jak vysoký měsíční poplatek by pro vás byl snesitelný?

OdpověďCitace
Napsal : 14/03/2017 8:41 pm
Pemaza
(@pemaza)
New Member

Jsem ochoten za něco platit, ale musí to něco přinášet navíc. V našem státě nemusí zase tolik nového vymýšlet, stačí se podívat k sousedům  do Německa nebo Rakouska, kde zavedli DVB-T2. jak se píše v jiném článku a platí "nízký měsíční servisní poplatek". Veřejnoprávní televizi zdarma za koncesi v HD kvalitě a pak něco navíc..., ale ne , jak si to myslí české komerční televize, že stanice překlopí z DVB-T do T2 jen v HD kvalitě.  Za současný vysílací obsah komerčních televizí s jejími klony nejsem ochoten platit ani v HD.  V muxech DVB-T2 by se musely objevit nové přitažlivé stanice, ale to už je taky námět na vytvoření modelu pro operátory ČRa a DB, aby konkurovali jinému druhu vysílání .

OdpověďCitace
Napsal : 15/03/2017 9:19 am
Jan Potůček
(@jan-potucek)
Active Member Admin

Do Hodonína se DVB-T2 dostane nejpozději za rok. V Brně a okolí bude už příští měsíc.

OdpověďCitace
Napsal : 16/03/2017 8:14 pm
 Anonymous

Osobně nejsem ochoten platit nějaký poplatek žádné současné komerční stanici. Domnívám se, že jejich příjmy z reklam jsou takové, aby k zpoplatnění docházet nemuselo. Pokud by se "servisní" poplatek zavedl, akceptoval bych sazbu 2,- Kč měsíčně za program. A jediné, co bych si předplatil, by byl program typu PRIMA ZOOM. 

OdpověďCitace
Napsal : 22/03/2017 8:20 pm
Jan Potůček
(@jan-potucek)
Active Member Admin

Obávám se, že servisní poplatek a la carte nikdo nezavede, bylo by dražší udržovat takový systém, než kolik by to provozovatelům vyneslo.

OdpověďCitace
Napsal : 22/03/2017 8:50 pm
 Anonymous

Pokud bude v DVB-T2 kompletní HBO v HD a podobné stanice, klidně i pár stovek měsíčně. 🙂 Za české komerční televize BEZ REKLAM možná, jen ne tolik co za HBO. Případně, jen za některé stanice. Např. filmové, zoom a podobně. Ne za hlavní kanály kde jsou jejich vlastní produkce. Za českou televizi už jednou platím, takže podruhé ani omylem. Nezapomínejte prosím, že v dnešních smart televizích je i |Youtube, kde je spousta filmů zdarma a také NETFLIX. Pak třeba VOYO, služby na červeném tlačítku, seznamácký stream ..

 

Mě samotnému se stane málokdy, že bych se díval na živé kanály. Asi jen na zprávy na ČT24. Vše ostatní běží přes internet. Asi také proto, že naladit v naší kotlině televizi je na tři antény, každá jiným směrem, abych měl vše, co je dostupné na vysílačích v okolí 35 Km. Nikdy jsem nepochopil, proč každý vysílač neposílá vše.

OdpověďCitace
Napsal : 30/03/2017 9:42 am
Jan Potůček
(@jan-potucek)
Active Member Admin

Protože skoro každý multiplex provozuje jiná společnost. A i třeba sítě Českých Radiokomunikací nevysílají vždy ze shodných vysílačů. Příkladem mohou být celoplošné multiplexy 2 a 3.

OdpověďCitace
Napsal : 30/03/2017 3:05 pm
Share:
  
Zpracovávám

Prosím Přihlásit se nebo Registrace