Kvůli jakému obsahu byste byli ochotni přeladit na DVB-T2?  

  RSS
Jan Potůček
(@jan-potucek)
Active Member Admin

Velkým lákadlem měly být HD kanály, ale těch se větší míře v přechodových sítích nedočkáme... Co podle vás bude hlavním lákadlem DVB-T2 v době souběžného vysílání s DVB-T?

OdpověďCitace
Napsal : 02/03/2017 11:34 pm
robin
(@robin)
New Member

Ja naladil 31 kanal a nestacil se divit, Prima a dalsi jsou i v dvb t2 pouze v SD rozliseni. Ct HD vysila pouze z Ladvi a na to jsem bohuzel na okraji pokryti.

OdpověďCitace
Napsal : 05/03/2017 9:27 pm
Jan Potůček
(@jan-potucek)
Active Member Admin

Přechodové sítě DVB-T2 ani jinou než SD kvalitu nabídnout nemůžou (s výjimkou sítě České televize), z kapacitních důvodů se tam HD verze nevejdou. V aktuálně spuštěné přechodové síti by se měly objevit všechny programy ze současných multiplexů 2 a 3...

OdpověďCitace
Napsal : 06/03/2017 12:36 pm
robin
(@robin)
New Member

Muzeme ocekavat alespon CT HD z Cukraku v prubehu prechodneho obdobi, nebo az po tomto obdobi?

OdpověďCitace
Napsal : 06/03/2017 4:16 pm
Jan Potůček
(@jan-potucek)
Active Member Admin

Ano, jakmile ČT spustí svoji přechodovou síť DVB-T2, měla by v ní nabízet všechny své programy v HD kvalitě. Pokrytí bude mít stejné jako přechodová síť Českých Radiokomunikací - 26 základních vysílačů velkého výkonu + dokrývače.

OdpověďCitace
Napsal : 06/03/2017 10:56 pm
Pemaza
(@pemaza)
New Member

Zatím jediné lákadlo na T2 je ČT a jejich HD programy.  Jak čtu zde články , tak jejich brzké spuštění není problém technický, ale spíše legislativní, myslím si, že jsou zmatky na MPO a pak ve vládě a jak řekl Jandák (zrovna není představitel nějakého většího pracovního výkonu), tak bude i problém ve schvalování ve sněmovně, poslanci už před volbami mají jiné starosti. Je zde i souboj různých zájmových skupin, které chtějí získat ekonomický profit.

OdpověďCitace
Napsal : 07/03/2017 12:55 pm
Jan Potůček
(@jan-potucek)
Active Member Admin

Ano, je docela nešťastné, že se v klíčové diginovele o DVB-T2 začala řešit ochrana spotřebitelů před mobilními operátory. To DVB-T2 nepomůže.

OdpověďCitace
Napsal : 07/03/2017 1:19 pm
MikKotanen
(@mikkotanen)
New Member

Dle mého názoru bude lákadlem komerční přechodová síť v oblastech, kde v současné době nedosáhne Multiplex 3. Řada diváků z venkova by také uvítala příjem TV Noe, zařazením této stanice do přechodové sítě by se taktéž zvýšila atraktivita přechodové sítě.

OdpověďCitace
Napsal : 07/03/2017 6:26 pm
Jan Potůček
(@jan-potucek)
Active Member Admin

TV Noe vysílá v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací (ve standardu DVB-T), přechodová síť DVB-T2 je primárně určená programům z celoplošných multiplexů 2 a 3. Je otázka, zda do ní CRA pustí i další své klienty z RS 8, 12 a 20, které provozují. Rozhodně se na to zeptám v chystaném rozhovoru s Marcelem Procházkou.

OdpověďCitace
Napsal : 07/03/2017 8:53 pm
 Anonymous

Jediným lákadlem je možnost příjmu programů v HD. Takže multiplex ČT s tímto vysíláním. Snad se již brzy dozvíme, kdy veřejnoprávní přechodný multiplex započne s vysíláním. Zveřejnění nějakého takového harmonogramu by stálo za to.

OdpověďCitace
Napsal : 22/03/2017 8:28 pm
Jan Potůček
(@jan-potucek)
Active Member Admin

Česká televize čeká na schválení novely zákona o elektronických komunikacích, ale především na výsledek výběrového řízení na generálního ředitele. Jasněji bude po 26. dubnu.

OdpověďCitace
Napsal : 22/03/2017 8:48 pm
tvsatpepa
(@tvsatpepa)
New Member

Taktéž můj názor, pokud v tuto chvíli přijímají diváci DVB-T všechny tři MUXy a jejich obsah v SD, tak jen tak rychle nikdo nebude spěchat ladit přechodovou síť se stejným obsahem ve stejné kvalitě SD. A až se u nás v kraji spustí přechodová síť tak nebudu spěchat s přelazením nebo přidáním DVB-T2 v STA. ČT HD se teď u nás přijímá z reg.sítě. Zajímavé to vše bude pro diváka až se spuštěním většiny HD programů v konečných sítích. I když to nebude hlavně komerční TV zdarma. A proto se satelitní operátoři "bojí" odlivu zákazníků 🙂 . Na sat.příjmu zůstanou jen zájemci o placenou nabídku. Nenáročný divák se vrátí do "pozemáku". Ale nějak to vázne hlavně díky legislativě.

Takže za mne bych nebyl ochoten ladit DVB-T2 v SD !!  🙂  V tuto chvíli koukám na sat.příjem ale na zákl.nabídku ( není čas koukat na TV ) a to jen proto že přeci jen tzv. HD je lepší než SD v DVB-T/T2 . Až bude plně vprovozu T2 s HD tak si jej naladím...  🙂

OdpověďCitace
Napsal : 06/04/2017 1:28 pm
Share:
  
Zpracovávám

Prosím Přihlásit se nebo Registrace