Televizníweb.cz se věnuje všem aspektům televizního a rozhlasového vysílání s důrazem na terestrickou platformu, ale i streamovacím službám a obsahu audiovizuálního vysílání. Denně nabízí články z oboru včetně monitoringu toho nejzajímavějšího, co o digitálním vysílání vyšlo v českých médiích. Jako jedno z mála médií na českém trhu důsledně testuje televizní a rozhlasové přijímače a další digitální chytrá zařízení a přináší aktuální přehledy zařízení dostupných tuzemským uživatelům. Vydavatelem serveru je agentura TAKTIQ Communications, partnerem webu jsou České Radiokomunikace.

Redakce

Šéfredaktor

Jan Potůček

V roce 2005 pomáhal zakládat a deset let vedl odborný server DigiZone.cz o digitálním televizním vysílání. V současné době je Account Managerem v agentuře TAKTIQ Communications, kde má na starosti technologické klienty. Projekt Televizního webu zakládal jako hlavní informační zdroj o přechodu na pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2, později ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu vedl i státní informační web Televizezadarmo.cz.
E-mail: jan.potucek@taktiq.com

REDAKCE

Bohumil Herwig

Je novinářem na volné noze od roku 2000, i když začínal (jako elév) 🙂 už v roce 1987 v měsíčníku Elektronika, což byl první oficiální, byť jen zpola počítačový časopis. Dále založil, spoluzaložil či rozjížděl několik dalších už ryze počítačových a spotřebně elektronických médií (P+C, Chip, PC Magazine, Softwarové noviny či třeba Digitální byt) a poslední více než dvě desítky let se – už na volné noze – věnuje novodobému digitálnímu světu. Dnes píše pro digirevue.cz a zejména pro Televizní web, především o televizorech, set-top boxech a dalších přijímačách TV, IPTV/VoD a DAB.
A stále se neostýchá naučit se cokoli nového a zajímavého…
E-mail: tw@herwig.cz

Václav Udatný

Od ukončení studia audiovizuálního oboru na FEL ČVUT se věnuje oblasti přenosu televizního signálu jak pro kontribuci do studií, tak distribuci vysílání nejenom v českém prostředí, ale i ve spolupráci s Evropskou rozhlasovou unií EBU. Od roku 1993 podniká jako konzultant v oblasti elektronických medií (info@vaud.cz), byl účasten na sestavování prvního D-booku při přechodu z analogového na televizní vysílání, monitoroval český trh satelitního vysílání pro zahraničního operátora a jako volný publicista je externím spolupracovníkem časopisu Sdělovací technika, autorem článků a fotoreportáží na DigiZone.cz se zaměřením na kmitočtovou problematiku, telekomunikace a šíření videoprogramů. Další informace na https://www.linkedin.com/in/vaclavuda/?locale=cs_CZ. Jeho koníčkem je fotografování a zpracování videa.
E-mail: udatny@vaud.cz

STÁLÍ SPOLUPRACOVNÍCI

Jakub Melín

Odborník na problematiku příjmu televizního a rozhlasového vysílání. Provozuje vlastní servisní společnost, která v Praze s středních Čechách zajišťuje instalace anténních systémů pro pozemní (DVB-T/T2) i satelitní (DVB-S/S2) příjem televize a digitální i analogový příjem rozhlasu. Vedle toho podniká v oblasti telekomunikací a internetového připojení a technicky i programově se podílí na vysílání rozhlasových stanic Radio HEY a COLOR Music Radio. Zabývá se také dálkovým příjmem televize a rozhlasu, který je pro něj i koníčkem a je dlouholetým členem Československého DX klubu. Zároveň publikuje články na téma příjmu TV a rozhlasu, v minulosti spolupracoval také se serverem DigiZone.cz.

Kontakt

Televizníweb.cz
TAKTIQ Communications s. r. o.
Malá Štupartská 634/7
110 00 Praha 1
e-mail: jan.potucek@taktiq.com