České Radiokomunikace v úterý spustí další vysílače DVB-T2 a rozšíří programovou nabídku

18 komentářů 19.1.2018 / Jan Potůček

Operátor zároveň plánuje zveřejnit finální harmonogram výstavby Přechodové sítě 12, která již dnes pokrývá signálem přes 97 procent populace České republiky.

Obsahové novinky v rámci přechodové sítě DVB-T2 a finální harmonogram výstavby této sítě představí příští úterý 23. ledna na tiskové konferenci v Praze České Radiokomunikace. Očekává se spuštění dalších dvou vysílačů Přechodové sítě 12 a rozšíření programové nabídky tohoto multiplexu. Přechodová síť CRA momentálně šíří patnáct televizních programů, další tři programové pozice jsou ještě volné. Dvě operátor dlouhodobě blokuje pro programy skupiny Nova, o třetí má zájem větší počet programů z multiplexu 3 a Regionální sítě 8. Na tiskové konferenci by měl patrně padnout název programu, který tuto pozici obsadí (čtenáři serveru Televizníweb.cz v anketě dávají největší šanci televizi Seznam.cz TV).

Přechodová síť 12 v současné době využívá dvanáct základních vysílačů velkého výkonu, z primární sítě jí zbývá spustit ještě šest vysílačů. Jde o ústeckou Bukovou horu, jáchymovský Klínovec, jihočeskou Kleť a Mařský vrch, Děvín na jižní Moravě a Ploštiny na Valašsku. Po spuštění všech základních vysílačů plánují CRA zahustit síť dokrývači podobně jako dnešní multiplex 2, pro jehož programy je tato přechodová síť určena především. Česká republika bude mít celkem tři přechodové sítě DVB-T2. Další provozuje společnost Digital Broadcasting a třetí připravuje Česká televize ve spolupráci s CRA.

Vstup do Diskuse

18 komentářů: “České Radiokomunikace v úterý spustí další vysílače DVB-T2 a rozšíří programovou nabídku”

 1. Pevy napsal:

  Už před měsícem se psalo, že „následovat mají“ (spouštění PS 12) Buková hora a Děvín. Teď to tedy zase nemusí být tak úplně pravda ?

 2. Vulcik napsal:

  Jak je to s Ještědem? Ten nevysílá v T2 ?

  • Jan Potůček napsal:

   Vysílá.

  • Nonic napsal:

   Vulcíku, pokud máš z minulosti ve DVB-T dostupný Ještěd, tak už delší dobu jede ve T2 na 31 kanále (pokud ti nejde? kvůli nějakému stínu kopců, tak si počkej na Bukovou Horu též 31 k) a někde tam na severovýchodě atd. lokality přesahem při štěstí můžeš chytit i Trutnov na 28k…
   Jak to bude se PS-13 asi 24k? který někde mají už teď z Prahy a PS-11 se Čt-HD ta bude na všude na 26k krom těch vyjímek 50k…
   Poznáš to teď v dohledné době nejpozději +- duben, květen… což nám operátoři sítí upřesní a i redaktoři na webech napíší včetně zde Jana Potůčka… Přeji dobrý lov… a signál i obsah programů…

  • Pevy napsal:

   Ještěd vysílá PS 12 nejméně půl roku…

 3. Pietro Brno napsal:

  CHtěl jsem se zeptat, co je to za fór, že v Brně vysílá síť 13 jeden vysílač na K31 (údajně pro síť prozatímní) a druhý na K43 (údajně definitivní pro cílovou síť)? Podle propozic před časem vydaných, je pro celou JM stanoven K43. Definitivně budou oba vysílače vysílat synchronně na stejném kanálu, proč to nejde teď?

 4. Aleš napsal:

  A co Buková Hora?

 5. dráťák napsal:

  A co Praděd?

 6. zigi napsal:

  Hodonin to chytne kdy

 7. ja napsal:

  Práve nabehlo Nova,Nova Cinema ,Čt:d

 8. Černý napsal:

  A co Javořice???.

 9. Alois Božének napsal:

  Kolik muxu bude ve Val. Kloboukach?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *