Šéf komunikace MPO Roman Prorok odvolán, měl mít na starosti i kampaň k DVB-T2

0 komentářů 15.2.2017 / Jan Potůček

Důvodem pro odvolání ředitele odboru komunikace byla špatná příprava náměstka ministra průmyslu a obchodu Lubomíra Bokštefla na online rozhovor se čtenáři serveru Aktuálně.cz.

Okamžité odvolání Romana Proroka z funkce ředitele odboru komunikace ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) oznámil šéf resortu Jan Mládek. Prorokovi vyčítá, že neposkytl dostatečnou mediální přípravu a podporu náměstkovi Lubomíru Bokšteflovi, který v online rozhovoru se čtenáři zpravodajského serveru Aktuálně.cz uvedl, že pokud chtějí stejně výhodné mobilní tarify jako v Polsku, mají se přestěhovat do Polska. Sám Bokštefl si za tento výrok vysloužil od ministra důtku.

Roman Prorok působil ve funkci ředitele odboru komunikace MPO od začátku loňského roku. V kompetenci jeho odboru měla být i státní informační kampaň k přechodu na nový typ zemského digitálního televizního vysílání DVB-T2. Ministerstvo na tuto kampaň vyčlenilo částku 300 milionů korun, pro letošní rok se počítalo se sumou 20 milionů Kč. Kdo Proroka ve funkci nahradí, ministr Mládek zatím nesdělil.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář