Marcel Procházka bude odpovídat čtenářům webu Deník.cz na otázky k DVB-T2

3 komentáře 9.3.2017 / Jan Potůček

Ředitel regulace Českých Radiokomunikací vysvětlí, proč dochází ke změně vysílacího standardu a na co si dát pozor při výběru nového televizoru.

Proč se přechází na nový typ zemského digitálního televizního vysílání DVB-T2 a jak vybírat nový televizor, který bude schopen přijímat toto vysílání? Na tyto otázky bude v pátek 10. března od 10 do 11 hodin dopoledne odpovídat čtenářům zpravodajského webu Deník.cz ředitel regulace Českých Radiokomunikací (CRA) Marcel Procházka. Otázky lze pokládat již nyní prostřednictvím online formuláře. CRA minulý týden spustily jako první operátor v České republice přechodovou síť DVB-T2, která pokrývá signálem Prahu a střední Čechy.

Přechodová síť CRA vysílá na kanálu 31 z vysílačů Praha – město (Žižkov) a Praha – Cukrák a obsahuje jedenáct televizních programů: Primu, Primu Cool, Primu love, Primu Zoom, Primu Max, TV Barrandov, Kino Barrandov, Barrandov Plus, Óčko, Óčko Gold a Šlágr TV. Primárně by ji měly využívat programy, které nyní vysílají v celoplošných multiplexech 2 a 3 (ve standardu DVB-T). Mezi ně patří i Nova a Nova Cinema, které však v přechodové síti DVB-T2 zatím chybí.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Marcel Procházka bude odpovídat čtenářům webu Deník.cz na otázky k DVB-T2”

  1. Tonda napsal:

    Jsem v hodonine kdy bude chytat mam setebox dvb t2

  2. Tonda napsal:

    Jsem hodonine ma setebox dvb t2 co novanechce dvb t 2 omlouvamse prisla chyba emailu

Napsat komentář