Německá veřejnoprávní televize ARD spustila nový kanál v DVB-T2 pouze přes HbbTV

2 komentáře 1.8.2017 / Jan Potůček

Vzdělávací stanice ARD-aplha nemohla kvůli nedostatku kapacity sítě využít klasickou programovou pozici. Přijímat ji mohou jen domácnosti s televizorem připojeným k internetu.

Nedostatek datového toku ve veřejnoprávních multiplexech DVB-T2 v Německu přiměl tamní stanici ARD k alternativnímu způsobu distribuce signálu vzdělávacího kanálu ARD-alpha. Diváci jej nenaladí jako klasickou televizní stanici, ale prostřednictvím hybridní aplikace HbbTV, kterou mohou využívat pouze v případě, že mají televizor připojený k internetu a přijímač podporuje standard hybridního vysílání. Informoval o tom server Broadbandtvnews.com. ARD-aplha je tímto způsobem dostupný zatím jen v některých regionech Německa.

ARD tímto způsobem již řešila terestrickou distribuci několika svých regionálních programů, ARD-alpha je ale prvním celostátním programem, který šíří pouze tímto způsobem. Pro příjem vysílání je nutný televizor kompatibilní se standardem HbbTV 1.5 musí obsahovat funkcionalitu MPEG-DASH. Veřejnoprávní ARD chce postupně zavést tuto službu ve všech regionech, kde vysílá prostřednictvím DVB-T2. Vzdělávací kanál ARD se od minulého týdne objevil i v HbbTV aplikacích dalších německých veřejnoprávních stanic RBB a WDR.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Německá veřejnoprávní televize ARD spustila nový kanál v DVB-T2 pouze přes HbbTV”

Napsat komentář