Nova získala licenci pro „nový“ program. Jde o hlavní kanál posunutý o hodinu

1 komentář 11.8.2017 / Jan Potůček

Stanice Nova +1 bude vysílat na satelitu stejný program jako hlavní kanál Novy, pouze o hodinu déle. Podobný program už dříve spustila konkurenční Prima.

Licenci pro nový program Nova +1 získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání televize Nova. Nepůjde však o žádný opravdu nový tematický kanál, nýbrž klon hlavní stanice Novy, který bude vysílat totožný program, pouze posunutý o jednu hodinu. K dispozici bude navíc pouze prostřednictvím satelitní služby Skylink. Podobným způsobem již v nabídce tohoto operátora vysílají i stanice Prima +1, Joj Cinema +1 a na Slovensku také Joj +1. Do pozemního vysílání se stanice Nova +1 nechystá.

Nova +1 má vysílat výhradně pro území České republiky a v nabídce Skylinku. Satelitní licenci získala na dvanáct let. Časově posunuté vysílání mohou využít diváci, kteří nemají televizor připojený k internetu nebo set-top-box s pevným diskem a nemohou tak využít funkce TimeShift a zpětného přehrávání. Pro provozovatele těchto stanic je to také možnost, jak navýšit svůj reklamní prostor a získat další poplatky od operátorů, kteří budou tyto programy šířit ve svých nabídkách.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Nova získala licenci pro „nový“ program. Jde o hlavní kanál posunutý o hodinu”

  1. Jakub Erben napsal:

    Tolik štěstí najednou si snad ani nezasloužíme!

Napsat komentář