Připravuje Seznam.cz plnohodnotnou televizi pro pozemní vysílání?

3 komentáře 30.8.2017 / Jan Potůček

Největší česká internetová společnost si registrovala ochranné známky pro kanál Seznam TV a Seznam.cz TV. Zatím využívá hybridní aplikaci HbbTV v celoplošném multiplexu 4.

Konkurovat klasickým televizním stanicím se chystá největší česká internetová společnost Seznam.cz. Po spuštění vlastní internetové televize Stream.cz, zpravodajského nelineárního kanálu Seznam Zprávy a hybridního vysílání prostřednictvím celoplošného pozemního multiplexu 4 připravuje i klasické televizní vysílání. Tvrdí to server Info.cz, podle něhož by stanice Seznam TV měla zahájit vysílání letos v říjnu. Firma si již nechala u Úřadu průmyslového vlastnictví registrovat ochranné známky na názvy Seznam TV a Seznam.cz TV.

Server Info.cz tvrdí, že nová televize by měla zpočátku vysílat šest až sedm hodin denně živý program, který bude zajišťovat redakční tým Seznam Zprávy. Zbylý čas by měly vyplnit pořady internetové televize Stream.cz, k nimž si nyní Seznam zajišťuje televizní práva. Jde například o známý politický sitcom Kancelář Blaník či několik miniseriálů. Seznam nechtěl informaci o přípravách vlastního televizního kanálu komentovat. Web Info.cz neuvádí, v jaké pozemní vysílací síti by se měl program objevit.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Připravuje Seznam.cz plnohodnotnou televizi pro pozemní vysílání?”

 1. Nonic napsal:

  No objevit celoplošně klasickým vysíláním se lze jedině v MUX-7 kde je poslední díra ale časově zkrácená… Pravdou je, že napřed musí aspoň co se uvádělo nějaká televize být v DVB-T a teprve pak se může překlopit do celostátních přechodných DVB-T2 aspoň i Peterka to přiznal a Železný se svojí Z24 to raději než vysílat v pidi RSkách vůbec nerozjel pokud nemyslíme od jeho party spolumajitelů… do kabelovek oznámený na říjen? distribuovat nový Kutil….

 2. pevy napsal:

  A nestačí ten „systém vysílání“, co používají v muxu 4 ? Podle mne jasný adept do Pařízkovy přechodové sítě.

  • Nonic napsal:

   No určirě budou u Pařízka v nějaké síti (MUX-4 je krom tam kde chybí krajský zprávy už plný) ale je to samej licenční a smluvně obchodní kolotoč do kterého my nevidíme… to se dozvíme až od ČTÚ… či náhodným zázrakem při samonaladění automatikou a ti další manuelně kmitočet na základě informací z webů… či nějaké reklamy jako třeba na Šlágr 2 v RS-8 či později DVB-T2 v přechodném MUX-12 atd.

Napsat komentář