Óčko uvažuje o dalších kanálech pro DVB-T2

4 komentáře 6.9.2017 / Jan Potůček

V současné době provozuje hudební televize tři lineární programy, uvažuje ale i o dalších. Serveru Český rozhlas Digitální rádio to řekl generální ředitel Štěpán Wolde.

Přechod na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2 by mohl vést k rozšíření programové nabídky skupiny hudebních kanálů Óčko. Serveru Český rozhlas Digitální rádio to řekl generální ředitel Óčka Štěpán Wolde. Skupina v současné době provozuje hlavní kanál Óčka, na hity zaměřené Óčko Gold, které se přejmenuje na Óčko Star a alternativnější Óčko Expres. Všechny tři stanice vysílají v pozemních sítích, včetně přechodového multiplexu DVB-T2 Českých Radiokomunikací.

„V příštím roce se chceme zaměřit na posílení distribuce a portfolio našich kanálů v České republice. Neděláme to s výhledem nejen na příští rok, ale i další, s ohledem na vývoj v DVB-T a DVB-T2. Pak může vzniknout prostor pro další kanály, které by pod značkou Óčko mohly vzniknout. U struktury stávajících třech kanálů nemusíme skončit a máme nějaké další kanály s ohledem na cílové skupiny hudby, a co zajímá operátory,“ řekl Wolde serveru Český rozhlas Digitální rádio. Óčko patří do mediální skupiny Mafra, která provozuje i rádia Impuls a RockZone.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Óčko uvažuje o dalších kanálech pro DVB-T2”

  1. Nonic napsal:

    Dle toho co psali na jiném webu to bude vše stát fak za belu… kdysi byla VIVA II a postupnou žvanírnou to úplně zničili… ach jo má to být o hudbě a né o kecání a grafikou přeplácané obrazovce… takže Očko půjde též tím rozmělněním jako MTV do kopru… kvantita preválcuje kvalitu…

  2. BIDLO napsal:

    Přesně. K čemu další programy. Ať raději zkvalitňují ty stávající.

  3. jouda napsal:

    Nejde o programy, jde o to, mít víc prostoru pro reklamu.

Napsat komentář