Český rozhlas zveřejnil harmonogram rozvoje sítí DVB-T2 v Německu až do roku 2019

2 komentáře 4.10.2017 / Jan Potůček

Již v listopadu bude spuštěno pozemní digitální televizní vysílání nové generace z vysílačů Löbau a Dresden, z nichž ho mohou přijímat i čeští diváci.

Jak se bude rozšiřovat pozemní digitální televize druhé generace DVB-T2 v Německu a kdy se dostane do pohraničních oblastí, odkud ji budou moci zachytit i diváci v České republice? Podrobný harmonogram rozvoje sítí DVB-T2 u našich západních sousedů zveřejnil server Český rozhlas Digitální rádio. Německo zahájilo přechod na DVB-T2 letos v březnu a hotovo chce mít do roku 2019. Právě v tomto roce převezmou uvolněné kmitočtové pásmo 700 MHz mobilní operátoři, kteří jej vydražili již v roce 2015.

„Zajímavá pro zájemce z Čech bude fáze, která přijde na řadu již příští měsíc. DVB-T2 vysílání se tehdy bude spouštět i z vysílačů Löbau a Dresden. V Drážďanech budou k dispozici i programy v rámci placené nabídky freenet TV,“ uvedl web. Komerční televize v rámci této nabídky lze sledovat pouze na set-top-boxech spárovaných s dekódovacími kartami freenet TV a zájemce za tuto nabídku zaplatí 5,75 euro měsíčně. Naopak asi dvacítka veřejnoprávních programů vysílá volně zcela zdarma. Drtivá většina televizí v německém DVB-T2 vysílá v HD kvalitě.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Český rozhlas zveřejnil harmonogram rozvoje sítí DVB-T2 v Německu až do roku 2019”

  1. Vladimír Dufek napsal:

    Dobrý Den.Mám dotaz.Zdali budou vysilat i Rakouskě tv? Na území Česka? Děkuji

  2. Nonic napsal:

    Rakouské atd. jiných států programy na našem území mají přesahy přírodních zákonů od jaktěživa… jen je problém s tou honbou za ochranou autorských práv pro jednotlivé státy a proto se kóduje a karty mají být zakoupeny a používány pravidelným paušálem v daném státě s tím, že se nesmí vyvážet za hranice určené k šíření… ale přesto děje se to tj. na vlastní riziko možných právních atd. postihů…

Napsat komentář