Internetová Slow TV vysílala živě návštěvu televizního vysílače Kleť

4 komentáře 8.11.2017 / Jan Potůček

Online přenos z návštěvy hlavního jihočeského vysílače Kleť, odkud vysílají čtyři multiplexy digitální televize DVB-T a několik rádií, bude k dispozici i jako záznam na webu www.slowtv.cz.

Zajímá vás, jak to vypadá v zázemí televizního a rozhlasového vysílače Kleť na jihu Čech? Živou online reportáž z procházky okolo vysílače a z jeho interiéru právě odvysílala internetová Slow TV. Vysílač Kleť patří do sítě základních vysílačů celoplošných televizních multiplexů provozovaných Českými Radiokomunikacemi a momentálně šíří signál celostátních multiplexů 1, 2, 3 a Regionální sítě 8. Nové vysílání ve standardu DVB-T2 z Kleti zatím nelze naladit, přechodová síť DVB-T2 odtud odstartuje až v prvním čtvrtletí příštího roku. Záznam online reportáž z návštěvy vysílače si budete moci přehrát zde.

Seriál „Cesty kulturní krajinou“ v pořadu Slow TV je zajímavý i po technologické stránce. Kameraman v přímém přenosu natáčí na miniaturní IP kameru AXIS FA54 a nese na zádech streamovací batoh s routerem, který využívá SIM karty dvou mobilních operátorů O2 a Vodafone. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery pak zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Internetová Slow TV vysílala živě návštěvu televizního vysílače Kleť”

 1. mirasat napsal:

  Záznam zatím není k dispozici…

 2. mirasat napsal:

  Nějak jsem ten záznam neobjevil.
  Škoda

 3. Progresstv napsal:

  Zastarale technolohie pro kvalitni prenods staci jena sdinka na lte a jvc profi kamera a zadny batoh jeni treba !! Jste ponekud arvchaicti!!

Napsat komentář