Ostravu čeká v noci výluka hlavního vysílače Hošťálkovice, omezení se týká i DVB-T2

1 komentář 30.11.2017 / Jan Potůček

Šestihodinová odstávka začne o půlnoci a nedotkne se dalšího ostravského vysílače Hladnov, ani Lysé hory. Z Hošťálkovic nepůjde žádný televizní multiplex, rádia ano.

Ostravští televizní diváci se musí dnes v noci připravit na zhoršení příjmu televizního signálu z pozemních vysílačů. Od půlnoci do šesté hodiny ráno se totiž odmlčí hlavní ostravský vysílač Hošťálkovice. Plánovaná odstávka se dotkne všech televizních sítí, které využívají tento vysílač, tedy celoplošných multiplexů 1, 2 a 3, Regionální sítě 8 a také Přechodové sítě 12, která vysílá ve standardu DVB-T2. Multiplexy, které zároveň vysílají i z městského vysílače Ostrava – Hladnov, bude možné přijímat i během odstávky Hošťálkovic, někteří diváci ale pocítí zhoršenou kvalitu vysílání.

Po celou dobu výluky diváci nenaladí vysílání programů z Regionální sítě 8, které v Ostravě vysílá pouze z vysílače Hošťálkovice na kanálu 50. Jde o Barrandov Family, Óčko Expres, Sport 5, TV Noe, Regionálnítelevizi CZ a Šlágr 2. Programy Barrandov Family, Óčko Expres, TV Noe a Šlágr 2 ale budou i během výluky dostupné v přechodové síti DVB-T2 z vysílače Ostrava – Hladnov na kanálu 28. Rozhlasového vysílání se výluka hošťálkovického vysílače nijak nedotkne a stejně tak nedojde k žádnému omezení vysílání televizního multiplexu 4 a Regionální sítě 7 z vysílače Ostrava – Lanová.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Ostravu čeká v noci výluka hlavního vysílače Hošťálkovice, omezení se týká i DVB-T2”

  1. dirigento napsal:

    Bude se měnit anténní sdružovač pro igitální multiplexy, aby bylo vše připraveno na brzké spuštění PS11 na K26. Totéž proběhne 13. prosinca na kótě Hladnov. Ale psst, já to tady nepsal.

Napsat komentář