Ostravu čeká další noční výluka DVB-T2, nepůjde městský vysílač Hladnov

1 komentář 12.12.2017 / Jan Potůček

V noci na zítřek se na šest hodin odmlčí přechodová síť Českých Radiokomunikací a celoplošné multiplexy 1, 2 a 3 ve standardu DVB-T.

Dva týdny po výluce hlavního ostravského vysílače Hošťálkovice čeká odstávka také ostravský městský vysílač Hladnov. Ode dnešní půlnoci do zítřejší šesté hodiny ráno se na něm odmlčí čtyři televizní sítě. Půjde o celoplošné multiplexy 1, 2 a 3 ve standardu DVB-T a Přechodovou síť 12 ve standardu DVB-T2. Hlavní ostravský vysílač Hošťálkovice i blízký vysílač Frýdek-Místek – Lysá hora budou nadále v provozu a diváci by tak neměli výluku Hladnova příliš zaznamenat. V některých lokalitách může dojít k snížení kvality a intenzity signálu. Záleží, jakým směrem mají diváci natočenou anténu.

Noční výluka se týká výhradně vysílacích sítí Českých Radiokomunikací, ale nedotkne se jejich Regionální sítě 8, jež využívá pouze vysílač Ostrava – Hošťálkovice a Nový Jičín – Veselský kopec. Druhý jmenovaný měl výluku včerejší noc. Celoplošného multiplexu 4, který na Ostravsku z vysílačů Ostrava – Lanová a Hlubočec – Hůrka provozuje společnost Digital Broadcasting, se výluka nedotkne.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Ostravu čeká další noční výluka DVB-T2, nepůjde městský vysílač Hladnov”

  1. VITEK2442 napsal:

    To nebude vůbec znatelné při 100 kW z Hošťálek.

Napsat komentář