Nova se dohodla s CRA na HbbTV pro multiplex 2 i přechodovou síť DVB-T2

3 komentáře 23.1.2018 / Jan Potůček

Hybridní vysílání dosud Nova nabízela pouze v pozemních sítích konkurenční společnosti Digital Broadcasting. Pro oba operátory bude dočasně používat samostatná řešení.

Televize Nova spustí během několika týdnů hybridní vysílání v pozemních sítích Českých Radiokomunikací. Na dnešní tiskové konferenci CRA to oznámil technický ředitel skupiny Nova Josef Uher. „Dohodli jsme se, že v sítích CRA spustíme v dohledné době svoje HbbTV. Dohodli jsme se na technických podmínkách, půjde řádově o týdny. HbbTV se objeví i v přechodové síti DVB-T2,“ upřesnil Uher. Právě dnes vstoupila Nova se svými programy Nova a Nova Cinema do Přechodové sítě 12, kterou ve standardu DVB-T2 provozují CRA. Přede dvěma týdny zařadila tyto a další tři svoje bezplatné stanice i do Přechodové sítě 13 provozované společností Digital Broadcasting.

V sítích Digital Broadcasting (kromě Přechodové sítě 13 jde také o celoplošný multiplex 4 ve standardu DVB-T) šíří Nova svoje HbbTV aplikace již nyní. Pro oba operátory bude používat separované řešení, které se podle Uhra dané požadavkem CRA na zajištění větší bezpečnosti hybridního vysílání v jejich sítích. V minulosti Nova chtěla v multiplexu 2 použít řešení HbbTV od svého externího dodavatele, které nesplňovalo bezpečnostní požadavky CRA. Proto hybridní aplikace programů Novy a Novy Cinema v této síti chyběly. Naopak programy Nova 2, Nova Action a Nova Gold v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting mají vlastní HbbTV aplikace již delší dobu.

Separované řešení HbbTV pro sítě CRA a Digital Broadcasting má být podle technického ředitele Novy dočasné. Výhledově by Nova chtěla u obou operátorů použít totožné hybridní aplikace.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Nova se dohodla s CRA na HbbTV pro multiplex 2 i přechodovou síť DVB-T2”

  1. ivovi napsal:

    Vetsi bezpecnost ceho? Jinak receno co by se mohlo stat pokud by se zvolilo novacke reseni s malou bezpecnosti?

  2. Luca napsal:

    „….V minulosti Nova chtěla v multiplexu 2 použít řešení HbbTV od svého externího dodavatele, které nesplňovalo bezpečnostní požadavky CRA….“

    😀 To je klasicky bullshit jako většina informací o HbbTV z produkce ČRa,..

Napsat komentář