ESET dnes uvedl první speciální antivirový program pro televizory

Ochrana je určena pouze pro Smart TV s operačním systémem Android TV a základní verze je zdarma, resp. si ji s plnými funkcemi můžete vyzkoušet po dobu jednoho měsíce.

Bezpečnostní aplikace chrání před nejrůznějšími druhy napadení a skenuje všechna zařízení připojená k televizoru přes rozhraní USB či domácí síť. Po antivirových programech pro počítače, notebooky, mobily a tablety tak bezpečnostní společnost ESET přichází s antivirem pro chytré televizory.

Aplikace nazvaná ESET Smart TV Security umožňuje – kromě klasického antiviru – chránit televizní přijímač i před tzv. phishingem, tedy podvodnými e-maily, a zejména také před vyděračským ransomwarem, který dokáže zašifrovat televizní obrazovku a požaduje za její odblokování výkupné. První případ takového útoku se objevil přede dvěma lety ve Spojených státech amerických a napadeným zařízením byl chytrý televizor LG s operačním systémem Google TV.

„Uživatelé se musí cítit bezpečně a vědět, že mohou sledovat své oblíbené pořady a prohlížet si internet na svých chytrých televizích, aniž by se museli obávat, že je někdo bude sledovat nebo ohrožovat jejich osobní data,“ vysvětlil Branislav Orlík, Mobile Security Product Manager společnosti ESET. „Společnost ESET je špičkovým poskytovatelem bezpečnostních řešení pro zařízení s operačním systémem Android, proto jsme pro zákazníky jasnou volbou ve chvíli, kdy chtějí zajistit, aby všechna zařízení v domácnosti, která shromažďují citlivá data, byla chráněna.“

Nová bezpečnostní aplikace ESET Smart TV Security zvládá:

 • Antivirovou ochranu, která brání v průniku rostoucímu počtu škodlivého softwaru určenému pro zařízení s Androidem.
 • Skenování více zařízení na přítomnosti škodlivého softwaru, včetně těch, která se k chytré televizi připojují prostřednictvím USB.
 • Antiphishing na ochranu uživatelů před pokusy o krádež citlivých osobních dat. Tato funkce bude k dispozici pouze v prémiové verzi aplikace.

Má také nástroj Anti-ransomware chránící před zašifrováním obrazovky. Pokud už do televizoru ransomware pronikl a zašifroval data, doporučuje se vypnout a znovu zapnout chytrou televizi, provést aktualizaci virové databáze a spustit skenování malwaru. Pokud ESET Smart TV Security detekuje ransomware, doporučí uživateli odinstalovat malware. Po potvrzení jeho odinstalování bude ransomware vymazán.

Aplikaci ESET Smart TV Security si můžete stáhnout prostřednictvím obchodu Google Play/Store pouze na televizním přijímači s Android TV. Odprezentována bude na dnešní akci MobileFocus Global společnosti Pepcom a také na Mobile World Congressu 2018 v Barceloně, konkrétně na stánku výrobce v hale 7.

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “ESET dnes uvedl první speciální antivirový program pro televizory”

 1. Nonic napsal:

  Hmm dobrá věc ale za kolik a jak po tom měsíci…

  • Nonic napsal:

   Kdo je u tebe šmudla ty moulo…
   V článku jasně uvedeno 1 měsíční zkušební verze… což v počítačích od tohoto výrobce v pohodě pokud máš zájem můžeš prodloužení aktivace k nějakému datu přes bankovní účet zaplatit… u mobilů v některých případech lze strhnout i přes částku kterou máš v SIM předplacence… ale u této novinky pro Smart televize jak?…
   Buď tak laskavej ty co si myslí, že nás na každém kroku hlídá rusák a i do elektroniky ti zasílá kde co nedělej se chytřejším než jsi a nevysmívej se neponižuj jo?… jednou se ti to může vrátit i s úroky třeba na zdraví… Proč jsem různě kritický a hlavně ke Kalouskovi jako všichni co jsme mávnutím jeho kouzelného proutku se stali zdraví ač v mém případě od 3 let po podání prášku mi poškodili nenávratně sluch a do důchodu budem chodit v 70 na což je hodně vtipů… že se toho vůbec nedožijem či si ničeho už neužijem…

   • dráťák napsal:

    Pokud se někdo v diskusi vyptává a nemá natolik intelektu si to najít na netu nebo napsat prodejci či výrobci, funguje jen jedno krásné přísloví: „Je to marné, je to marné, je to marné.“ A neejdříve si zameťte před svým vlastním prahem a naučte se psát česky, pokud chcete druhé poučovat.

 2. Vaclav napsal:

  Mám neomezený AVG, jste vlastníci AVG, je mi to něco platné k vašemu produktu?

Napsat komentář