Kinosvět devátým programem v přechodové síti DVB-T2 společnosti Digital Broadcasting

5 komentářů 6.2.2018 / Jan Potůček

Celkově už lze prostřednictvím DVB-T2 v Česku naladit 27 televizních stanic, z toho jednu v HD rozlišení. Dalších šest HD kanálů přibude na přelomu března a dubna.

Dokumentární stanice Kinosvět rozšířila v noci na dnešek programovou nabídku přechodové sítě DVB-T2 provozované společností Digital Broadcasting. Jde již o devátý program šířený v tomto multiplexu. Dosud v něm bylo možné naladit Novu, Novu Cinema, Novu 2, Novu Action, Novu Gold, Rebel a Relax. Společně s programem Kinosvět do sítě přibyl i první HD kanál v českém DVB-T2, slovenská plnoformátová stanice Joj family HD. Vysílání lze naladit v Praze (kanál 24), Brně (kanál 31 a 43) a v Ostravě (kanál 31).

„Další lokality mají podle dřívějšího vyjádření provozovatele multiplexu následovat v prvním čtvrtletí letošního roku. Signálu se tak dočkají i města Hradec Králové, Olomouc, Mariánské Lázně, Pardubice, Teplice, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí a Zlín. Konkrétní regionální členění upřesní Společnost Digital Broadcasting po výsledku koordinace všech kmitočtů. Ve finální podobě celoplošné sítě, by měl multiplex fungovat od srpna 2018,“ informoval František Malina, mluvčí Československé filmové společnosti, která je provozovatelem televize Kinosvět.

Stanice Kinosvět zahájila vysílání v březnu 2013. Zaměřuje se především na svět záhad a paranormálních jevů, zločin a na vojenství. Vedle toho nabízí široké spektrum dokumentů z oblasti konspirací a alternativní historie a neopomíjí ani cestování, historii nebo záhady vesmíru. Důraz klade na původní českou a slovenskou tvorbu. Jde o druhou nejsledovanější dokumentární televizní stanici na českém trhu po Primě Zoom. Československá televizní společnost provozuje ještě placené televizní kanály CS film, Horor film, CS mini a TV WAR, které vysílají prostřednictvím satelitu, kabelu a IPTV. Patří jí také videoportál www.filmpopular.cz a celoplošné Rádio Dechovka.

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “Kinosvět devátým programem v přechodové síti DVB-T2 společnosti Digital Broadcasting”

  1. petr napsal:

    dočkame dalši programi kinosvět dvt-t 2 nedate misto dečka artu ok nebo sit 11

  2. penkie napsal:

    A co slibovaná Prima Comedy central v HD?

  3. Janek napsal:

    Comedy Central HD taky bude, je to otázka času, jen pak přemýšlím co se tam ještě vleze, když tam budou 2 HDčka. Ale rebel 2 + nějaká regionálka by neměl být problém nic víc pařízek nevysílá.

Napsat komentář