Prima předělala uživatelské prostředí HbbTV a udělala nový video návod pro diváky

0 komentářů 28.2.2018 / Jan Potůček

UVNITŘ FOTO A VIDEO – Místo HbbTV mluví Prima spíše o „červeném tlačítku“, které je pro diváky srozumitelnější. Zjednodušila funkce hybridní aplikace i její grafiku.

Jednodušší, srozumitelnější a přehlednější je od nynějška hybridní aplikace televize Prima, která nabízí na chytrých televizorech připojených k internetu přístup k archivu pořadů televizních stanic skupiny FTV Prima a dalšímu obsahu. Nově diváci najdou v HbbTV informace o právě vysílaném pořadu a možnost přehrát si jej od začátku, jednoduchý vstup na stránku pořadu včetně všech epizod, mohou si sestavit svůj vlastní program nebo vyzkoušet funkci „Na co se dívat?“.

K TÉMATU:  Druhá televizní digitalizace skýtá další možnosti, pokud připojíte televizor k internetu

„Našim záměrem bylo vytvořit pro uživatele pohodlné ovládání s rychlým přístupem k videoobsahu v prostředí hybridní televize. Současně jsme chtěli sjednotit grafickou i funkční stránku HbbTV a webového prostředí iPrima.cz, pod značkou iPrima. Dlouhodobě sledujeme nárůst počtu diváků i přehraných videí v HbbTV – v posledním čtvrtletí roku 2017 vzrostl počet přehraných videí o 73 procent,“ přiblížil Daniel Grunt, ředitel nových médií FTV Prima.

Prima u své aplikace HbbTV změnila i úvodní menu, které je nyní vertikálně orientované. Stejně jako v předchozí verzi televizního archivu najdou diváci v úvodu vyfiltrované pořady podle tématu (COOL, hobby, vaření, pohádky, dokumenty, krimi a zprávy). Dále je zde televizní program, který nabízí možnost přehrát si odvysílaný pořad a aplikace Prima letáky, Počasí, Prima KVÍZY, Prima hry a mnoho dalšího. Nechybí možnost sledovat obsah bez reklam za poplatek 59 Kč měsíčně. Pokud si jej uživatelé aktivují na webu iPrima.cz, mohou si svou hybridní televizi přidat jako další zařízení, kde neuvidí reklamy při sledování pořadů televize Prima.

ČTĚTE TAKÉ: Máte chytrou televizi s Androidem? Možná vás odposlouchává

K propagaci inovované hybridní aplikace připravila televize Prima tři nové verze spotů s ambasadorem červeného tlačítka, moderátorem Zpráv FTV Prima Karlem Voříškem. Kampaň mohou diváci vidět nebo slyšet od 27. února v médiích skupiny Prima, tedy nejen v televizi, ale také ve vybraných rádiích a na internetu. V lednu 2018 podle průzkumu Českých Radiokomunikací využívalo HbbTV celkem 1 764 680 diváků. Jejich počet neustále mírně stoupá v závislosti na penetraci chytrých televizorů v domácnostech a kvalitě jejich internetového připojení.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář