Další HD program v českém DVB-T2: na Ostravsku začala vysílat televize Polar HD

3 komentáře 15.3.2018 / Jan Potůček

Stanice je součástí Přechodové sítě 13 provozované společností Digital Broadcasting. Naladit ji lze výhradně z ostravského vysílače Lanová na kanálu 31.

Již druhý program ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) zařadila do své přechodové sítě DVB-T2 pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace společnost Digital Broadcasting. Po celoplošném programu Joj family HD jde o první regionální televizi v českém DVB-T2, ostravskou stanici Polar. Operátor ji šíří výhradně z ostravského vysílače Lanová na kanálu 31. Televize Polar souběžně vysílá i v celoplošném multiplexu 4 na regionální pozici z vysílačů v Moravskoslezském kraji, ovšem ve standardním rozlišení obrazu.

K TÉMATU: DVB-T2 konečně přinese výhody pro všechny: Full HD programy bezplatně a přístup k archivu pořadů

Polar HD je desátou televizní stanicí v Přechodové síti 13. Multiplex dále šíří (ze všech dosud spuštěných vysílačů) programy Nova, Nova Cinema, Nova 2, Nova Gold, Nova Action, Rebel, Relax, Kinosvět a Joj family HD. Již koncem března stoupne počet HD programů v českých DVB-T2 sítích na osm. Přibude šest veřejnoprávních kanálů České televize v Přechodové síti 11, která odstartuje 29. března na 22 vysílačích velkého výkonu o pokrytí téměř 98 procent obyvatel České republiky. Digital Broadcasting patrně zařadí do své Přechodové sítě 13 také program Prima Comedy Central HD.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Další HD program v českém DVB-T2: na Ostravsku začala vysílat televize Polar HD”

  1. Pevy napsal:

    Paradoxy: Lokální televize v HD a „digitální lídr“ Nova (+ samozřejmě Prima atd.) budou „navěky“ tvrdošíjně v SD.

  2. BIDLO napsal:

    Jo nenažranost dneska vládne světem.

  3. Lukáš napsal:

    bohužel nova či prima si uvědomuji že divat na satelitu musí za hd rozlišeni platit u skylinku servisní poplatek tudiž proč by měli někoho zvyhodnovat.

Napsat komentář