Digital Broadcasting posiluje pokrytí DVB-T2 na východu Čech, spustil vysílač u Pardubic

3 komentáře 8.3.2018 / Jan Potůček

Devátý vysílač Přechodové sítě 13 patří k dosud nejsilnějším, maximální vyzářený výkon dosahuje 20 kW. Diváci vysílání naladí na kanálu 24.

Nový vysílač vlastní přechodové sítě DVB-T2 dnes zprovoznila společnost Digital Broadcasting v Pardubicích. Přesněji řečeno ve Slatiňanech u Chrudimi na střeše místního sila, odkud operátor šíří i svůj celoplošný multiplex 4 ve standardu DVB-T. Přechodová síť 13 tak rozšiřuje pokrytí východních Čech. Minulý týden zahájila vysílání z Chlumu u Hradce Králové. Oba vysílače využívají shodný kanál 24 a vysílají tedy v jednofrekvenční síti. Do té by se brzy měl připojit ještě vysílač Ústí nad Orlicí – Andrlův chlum.

K TÉMATU: Digital Broadcasting chystá další vysílač DVB-T2, multiplex 4 má kvůli tomu výluku v Pardubicích

„K prvním osmi lokalitám v Praze, Ostravě a Brně, Uherském Hradišti a Hradci Králové, resp. 4,5 milionům televizním diváků, kteří si mohli dosud naladit digitální zemské vysílání v Přechodové síti 13 DVB-T2/ HEVC, přibylo od dnešního dne, po zahájení vysílání z lokality Pardubice – Slatiňany, dalších 200 tisíc diváků. Což je více jak 4,7 miliónů, resp. 43,4 procenta obyvatel České republiky,“ informoval Martin Roztočil, ředitel pro vnější vztahy společnosti Digital Broadcasting.

ČTĚTE TAKÉ: DVB-T2 od Digital Broadcasting může naladit další milion diváků

Operátor slibuje během jara spustit ještě šest vysílačů. Konkrétně jde o lokality Ústí nad Labem – Krušnohorská, Teplice – vodárna, Mariánské Lázně – Dyleň, Olomouc – Slavonín, Zlín – segment a zmíněné Ústí nad Orlicí – Andrlův chlum. Přechodová síť 13 šíří devět televizních programů: Novu, Novu Cinema, Novu 2, Novu Gold, Novu Action, Relax, Rebel, Kinosvět a Joj family HD. Multiplex má poskytnout prostor regionálním televizím, půjde o jedinou přechodovou síť DVB-T2 umožňující regionální členění.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Digital Broadcasting posiluje pokrytí DVB-T2 na východu Čech, spustil vysílač u Pardubic”

  1. Aleš Pipek napsal:

    Devátý vysílač Přechodové sítě 13 patří k dosud nejsilnějším, a zároveň nejdebilněji umístěném. Zbytečný výkon 20kW není k ničemu, pokud se vysílač postaví v dolíku.

  2. dráťák napsal:

    Přesně tak. Kdo zná lokalitu, ví o čem je řeč. Nejvhodnější by pro tento vysílač byla nedaleká práčovská věž.

Napsat komentář