Digital Broadcasting zahájil vysílání DVB-T2 v Mariánských Lázních

6 komentářů 27.3.2018 / Jan Potůček

Přechodová síť 13 zprovoznila třináctý vysílač a zvýšila pokrytí na 52,7 procenta obyvatel České republiky.

Další, v pořadí již třináctý vysílač Přechodové sítě 13 pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2, dnes v Mariánských Lázních zprovoznila společnost Digital Broadcasting. Multiplex vysílá z lokality Dyleň na kanálu 28 výkonem 16 kW. Pokrytí přechodové sítě díky němu stouplo na 52,7 procenta obyvatel České republiky, což odpovídá více než 5,5 milionu diváků. Pro příjem tohoto vysílání je ale nutný set-top-box nebo televizor s tunerem DVB-T2 a kodekem HEVC. Vhodné přijímače jsou označeny pečetí „DVB-T2 ověřeno“ a jejich seznam je k dispozici na webu www.dvbt2overeno.cz.

MAPY POKRYTÍ: Kde lze aktuálně naladit Přechodovou síť 13 společnosti Digital Broadcasting

Přechodová síť 13 aktuálně šíří devět televizních programů, konkrétně Novu, Novu Cinema, Novu 2, Novu Gold, Novu Action, Kinosvět, Rebel, Relax a Joj family HD. Naladit ji mohou i diváci v Praze, Brně, Ostravě, Uherském Hradišti, Hradci Králové, Pardubicích, Teplicích, Ústí nad Orlicí a Ústí nad Labem. Do konce března by měla zahájit vysílání také v Olomouci a Zlíně. „Dnešním spuštěním další lokality (celkově již třinácté) díky všem, kteří se na přípravě, realizaci a provozu lokalit Přechodové sítě 13 podílejí a odvádějí vynikající práci, plníme plánovaný harmonogram spouštění plánovaných lokalit Přechodové sítě 13, tak, jak jsme oznámili na počátku tohoto roku,“ konstatoval jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek.

Výstavba dalších lokalit podle Pařízka intenzivně pokračuje. „Připravujeme do provozu další lokality této sítě. Což bude znamenat, že po jejich spuštění Přechodovou síť 13 DVB-T2/HEVC naladí cca šest milionů diváků, tj. 58,3 procent obyvatel České republiky,“ dodal Radim Pařízek. Přechodová síť 13 je jediným přechodovým multiplexem DVB-T2, který umožní regionální členění a bude tudíž jedinou možností pro terestricky vysílající regionální televize, jak přejít na nový vysílací standard DVB-T2.

Vstup do Diskuse

6 komentářů: “Digital Broadcasting zahájil vysílání DVB-T2 v Mariánských Lázních”

 1. VITEK2442 napsal:

  Kdybych o tom nenapsal jinde, tak o tom ani nevíte!

 2. Jindřich napsal:

  13 síť je slabší z Prahy.Diváci z Kladna,hlavně z vesnic mají signál na prd.Doufám,že se to zlepší dp budoucna.To 12 síť je perfekní.To se dá chytit signál i na pokojovou anténu se zesilovačem.

 3. Štěpán napsal:

  Někdo si myslí že stouplo pokrytí sledovanosti na 28.k? 😀 Asi moc né když to ruší mux BR z Bogenu.

  Spíš je to nepotřebná rušička němců … nic víc. Divím se že odborníci jako nic předem neřvali že hrozí kolize. Proč si nevymysleli jiný lepší kanál, úplně nebo alespoň více volný nežli zrovna silný 28.k? Ruší to nám, ruší to Němcům … řekněte mi někdo k čemu to je!

  Reál vyzkouším až zítra, nejsem dnes doma.

Napsat komentář