Multiplex 4 bude mít dnes výluku ve Zlíně, vysílač se připravuje na DVB-T2

6 komentářů 28.3.2018 / Jan Potůček

Provozovatel sítě, společnost Digital Broadcasting, slíbila do konce března spustit ve Zlíně pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2.

Zlín bude další lokalitou, kde společnost Digital Broadcasting zahájí vysílání svojí přechodové sítě pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2. Na dnešek proto operátor naplánoval výluku tamního vysílače Zlín – Segment, z něhož šíří na kanálu 42 signál celoplošného multiplexu 4 ve standardu DVB-T. „Připravujeme výluku vysílače Zlín Segment 42 kanál, která se uskuteční ve středu 28 .března v době od 9 do 13 hod. (maximálně po dobu tří hodin), uvedl operátor na svém webu. Nedodal, zda se výluka dotkne i sesterské Regionální sítě 7, která vysílá ze stejného vysílače na kanálu 41.

K TÉMATU: Digital Broadcasting spustí vysílače DVB-T2 v Mariánských Lázních, Olomouci a Zlínu

Přechodová síť 13 má ve Zlíně odstartovat tento týden na kanálu 31 výkonem 10 kW, který je shodný s výkonem vysílače multiplexu 4. Naopak Regionální síť 4 ve Zlíně vysílá malým výkonem 0,5 kW. Zlín bude čtrnáctým spuštěným vysílačem Přechodové sítě 13. V úterý Digital Broadcasting zahájil vysílání DVB-T2 v Mariánských Lázních. Přechodový multiplex 13 lze naladit také v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Pardubicích, Ústí nad Orlicí, Ústí nad Labem, Teplicích a Uherském Hradišti. V blízké době hodlá operátor zahájit DVB-T2 vysílání také v Olomouci.

Vstup do Diskuse

6 komentářů: “Multiplex 4 bude mít dnes výluku ve Zlíně, vysílač se připravuje na DVB-T2”

 1. notizia napsal:

  Přechodová síť 13 má ve Zlíně odstartovat tento týden na kanálu 31 výkonem 10 kW, který je shodný s výkonem vysílače multiplexu 4. „Naopak Regionální síť 4 ve Zlíně vysílá malým výkonem 0,5 kW.“

  Co to je totální capinu a od kdy vysílá ve Zlíně multiplex 4 jen s výkonem 0,5 kW? Výkon je tam 10 kW a těch 0,5 kW je ve Zlíně jen u Regionální sitě 7 ze stejného vysílače s HD stanicemi ČT.

 2. BIDLO napsal:

  Tak nyní už by snad měl být na řadě konečně ten Slavonín.

 3. Jirka napsal:

  To jsem zvědav či PREMUX 13 naladim po spuštení v Prostějově ? Mě jde pouze MUX 1, MUX 3 a PREMUX 12.

 4. dirigento napsal:

  Olomouc a Zlín od dnešního dne ON AIR!

Napsat komentář