TV Barrandov čelí správnímu řízení RRTV kvůli pořadům o České televizi

10 komentářů 22.3.2018 / Jan Potůček

Moderátor a generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup nedal podle vysílací rady ve svém pořadu prostor druhé straně a neposkytl tak objektivní a vyvážené informace.

Správní řízení s provozovatelem televize Barrandov, společností Barrandov Televizní Studio, kvůli neobjektivním pořadům o hospodaření České televize zahájila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Radní se budou konkrétně zabývat relací Kauzy Jaromíra Soukupa z 28. února letošního roku, v níž Jaromír Soukup obvinil ČT z mrhání veřejnými prostředky. „V pořadu byl na značné ploše prezentován výhradně názor jediného účinkujícího na téma pořadu, aniž by byl dán prostor pro oponentní názor. Neposkytl tedy objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů,“ uvedli radní.

K TÉMATU: Miloš Zeman by si přál výměnu ředitele České televize. Řekl to v TV Barrandov

Na pořad Kauzy Jaromíra Soukupa si RRTV stěžovalo více než dvacet diváků. Radní zároveň vedou s TV Barrandov řízení o přestupku kvůli pořadům Kauzy Jaromíra Soukupa z 13. prosince 2017, Aréna Jaromíra Soukupa z 16. ledna 2018 a Duel Jaromíra Soukupa z 22. ledna 2018. V minulosti se radní zabývali i porušením nestrannosti vysílání TV Barrandov před letošními prezidentskými volbami, protože stanice upřednostňovala ve vysílání současnou hlavu státu. Miloš Zeman poté ve volbách zvítězil. Oslav přímo v jeho volebním štábu se zúčastnil i majitel a generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup.

Vstup do Diskuse

10 komentářů: “TV Barrandov čelí správnímu řízení RRTV kvůli pořadům o České televizi”

 1. Polák Čestmír napsal:

  Plní Soukup vůči ČT zadání některých představitelů našeho státu, nebo se jedná „pouze“ o jeho investigativní pokusy ke zvýšení sledovanosti Barrandova? Někdy se tomu také říká role užitečného idiota!

  Každopádně již dnes má RRTV dost důkazů o pomluvách a nevyváženosti pořadů na to, aby uložila předběžné opatření, aby se tyto excesy neopakovaly a minimálně by měla následovat citelná pokuta. Nebo zahájen proces o odebrání licence.

 2. VITEK2442 napsal:

  Ať jde celý Barrandov i se Soukupem do….někam.

 3. dráťák napsal:

  Výpady Soukupa na ČT pokračují dalšími jeho psedokauzami živenými z Hradu. Neviděl jsem dlouho nic tak odpudivého a plné nenávistí. Možná před rokem 1989, když ČST čpěla síru směrem k Západu.

 4. Wonka napsal:

  Nevím jaký má cíl (likvidace veřejně-právního prostoru), ale jeho prostředky k dosažení jsou přinejmenším zvláštní. Své diváky zřejmě považuje za stádo , kterému je třeba jeho bezobsažné výmysly, opakovat 30 x.

 5. Nonic napsal:

  Já bych to viděl neutrálně ani Soukup ani Čt neřeknou vše a tedy mnohé každá strana očerní a zbytek sebe sama přiklášlí… Pravda je vždy někde uprostřed… Obě strany teď akorát šermují právníky protože každý z nich má v ruce podklady o které se může a opře…. Všade vždycky se najde nějaký bordel a nekalost… když se na něco upozorní, tak je rázem oheň na střeše… Každá televize má různou politickou oporu kdysi to byl Rumlův a Kalouskův tábor nešlo v národě v různém zpravodajství atd. přehlédnout a i sympatizanty tedy následných instrukcí od různých šéfů… Každopádně ať si můžeme každý sám myslet o Zemanovi cokoliv, tak Čt díky tomu, že účelově vystřihovala a pak mu nedala prostor, tak nalezl do jiných soukromých médií (nejen Barrandova) kde si svobodně bez cenzůry říká co potřebuje a tedy ať se nediví, že má na Čt jedovatou slinu tak jako jiní zase na něj… Národ nikdy nebude nikdy v ničem jednotný…

 6. BIDLO napsal:

  Nedivím se. To co předvádí v poslední době Soukup je otřesné. Mít tu moc tak je už dávno bez licence. Celá ta jeho Group se pomalu ale jistě stává naprosto nesledovatelnou.

 7. šipulin napsal:

  Pan Soukup? Asi má dost pravdu a nikdo mu nechce oponovat protože by se to těžko asi vysvětlovalo.
  Proč si to nevyříkají před národem.
  .

 8. Helga napsal:

  Pan Soukup si vystačí na vysílání Tv Barrandov sám
  S Honzou Musilem a možná s Kateřinou Brožovou jestli mu tedy odpustí jeho „úlety“ s milenkou. Na to mu jeho 200 spolupracovníků stačí až až.

Napsat komentář