V noci se na šest hodin odmlčí DVB-T2 vysílání na Zlínsku. Nepůjde Přechodová síť 12

1 komentář 3.4.2018 / Jan Potůček

Výluka se dotkne výhradně hlavního vysílače Českých Radiokomunikací Zlín – Tlustá hora. Nepůjdou ani celoplošné multiplexy a regionální síť DVB-T.

Divákům na Zlínsku se dnes o půlnoci odmlčí pozemní digitální televizní vysílání z hlavního vysílače Českých Radiokomunikací na Tlusté hoře. Až do středečních šesti hodin ráno nebude možné naladit veškeré televizní sítě z této lokality, včetně Přechodové sítě 12 ve standardu DVB-T2, která šíří hlavní programy komerčních televizí, ale také veřejnoprávní dětský kanál Déčko a kulturní ČT art. Kromě této sítě se výluka dotkne celoplošných multiplexů 1, 2, 3 a také Regionální sítě 8. Naopak celoplošného multiplexu 4, který provozuje konkurenční operátor Digital Broadcasting, se odstávka vysílače týkat nebude.

Přechodová síť 12 využívá na zlínském vysílači Tlustá hora kanál 22, veřejnoprávní multiplex 1 vysílá na kanálu 33, multiplex 2 na kanálu 49, multiplex 3 na kanálu 25 a Regionální síť 8 na kanálu 58. Rozhlasového vysílání se výluka vysílače nedotkne. Zlínskou Tlustou horu musí CRA připravit pro spuštění dalšího přechodového multiplexu DVB-T2, veřejnoprávní Přechodové sítě 11 České televize, která odtud bude vysílat na kanálu 26. Vysílání by zde měla zahájit 10. května.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “V noci se na šest hodin odmlčí DVB-T2 vysílání na Zlínsku. Nepůjde Přechodová síť 12”

  1. notizia napsal:

    „Zlínskou Tlustou horu musí CRA připravit pro spuštění dalšího přechodového multiplexu DVB-T2, veřejnoprávní Přechodové sítě 11 České televize, která odtud bude vysílat na kanálu 26. Vysílání by zde měla zahájit 10. května.“

    ČRA vůbec nemusí připravit zlínskou Tlustou horu pro spuštění dalšího přechodového multiplexu DVB-T2, veřejnoprávní Přechodové sítě 11 České televize na kanálu 26 když již nyní je dle jejich mapek pokrytí celého Zlínska a samotného Zlína perfektní. To dle jejich vlastních mapek pokrytí budou jako ČRA Přechodovou sítí 11 České televize z Tlusté hory dokrývat Slovensko nebo jak?

Napsat komentář