Technisat na veletrhu IFA 2018 předvede televizory bez tunerů

Mezi nejvýznamnější novinky bude patřit i zcela nový TechniVision OLED, který, stejně jako řada MonitorLine, bude vybaven obrazovkou s rozlišením Ultra HD (4K).

Technisat MonitorLine, který byl ukázán na firemní akci Hausmesse, představuje po hodně dlouhé době řadu televizorů, která je primárně určena pro použití se set-top boxem, případně jen jako internetová televize. Při změně vysílacích parametrů, typicky například při zavedení Ultra HD do DVB-T2, tak stačí pouze vyměnit set-top box.

Technisat uvádí takovéto přístroje vůbec poprvé a zatím oznámil jen pár podrobností typu úhlopříčka (49 a 55 palců, tedy 124 cm a 140 cm) a rozlišení (4K). Televizory však mají také podporovat přehrávání obsahu s technologií HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah) a předpokládá se i využití tzv. společného ovládání HDMI (CEC). Tato funkce dovoluje – set-top boxu a televizoru, resp. v tomto případě spíše panelu – pracovat pouze s jedním dálkovým ovladačem.

TechniSat TechniVision OLED.

TechniSat TechniVision OLED představuje taktéž vůbec první televizor s obrazovkou OLED od této značky. Známo je opět jen rozlišení (4K), podpora HDR a úhlopříčky. Ty budou klasické, tedy 140 cm (55″) a 165 cm (65″).

Všechny televizory hodlá německý výrobce představit na zářijovém veletrhu IFA 2018 v Berlíně.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Technisat na veletrhu IFA 2018 předvede televizory bez tunerů”

  1. Nonic napsal:

    Tak to je dobrý nápad… neboť tunery se stále rychleji mění = zastarávají viz analog, DVB-T s jen MPEG-2 pak jako u DVB-T2 s jen H.264 až teď konečně běžně se H.265 a v horké přípravě je už dokonce ta H.266…..

  2. Michal Kubeček napsal:

    Už dlouho jsem si říkal, že je překvapivé, že televize bez tunerů nikdo nenabízí. Asi to většina výrobců bere tak, že tuner zase až tak moc nestojí a když přestane být k užitku, dá se prostě nepoužívat. Ještě zajímavější by IMHO bylo, kdyby někdo přišel se systémem, který by měl tuner jako vyměnitelný modul. Když by přišel nový standard, vyměnil by se modul a uživatel by nepřišel o komfort integrovaného tuneru.

Napsat komentář