Televizníweb.cz upravil data o výkonech nově spuštěných vysílačů DVB-T2 od Digital Broadcasting

8 komentářů 2.5.2018 / Jan Potůček

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zpětně zveřejnil na svém webu přidělená individuální oprávnění ke kmitočtům pro Přechodovou síť 13.

Aktuální data o výkonech nově spuštěných vysílačů přechodové sítě DVB-T2 společnosti Digital Broadcasting zveřejnil ve své databázi map pokrytí DVB-T2 server Televizníweb.cz. Vychází z dat, která na svém webu zveřejnil ČTÚ. Z nich vyplývá, že sušický vysílač Svatobor a svitavský Hřebečov šíří vysílání DVB-T2 od společnosti Digital Broadcasting výkonem 5 kW, českolipský Špičák dokonce pouze výkonem 3,2 kW. Z domažlického Čerchova vysílá Přechodová síť 13 výkonem 6,3 kW. Plný výkon 10 kW mají z nově spuštěných vysílačů pouze jihlavský Jeníkov a znojemský Deblínek.

K TÉMATU: DVB-T2 od Digital Broadcasting naladí již dvě třetiny diváků, nově v Jihlavě, Sušici a Znojmě

Televizníweb.cz zároveň opět aktualizoval a doplnil mapy pokrytí Přechodové sítě 13. Nově jsou k dispozici podrobné mapy pokrytí vysílačů Jihlava – Jeníkov, Sušice – Svatobor a Znojmo – Deblínek, z nichž operátor zahájil vysílání DVB-T2 v pondělí večer. Nová je také celková mapa pokrytí Přechodové sítě 13. Na květen má operátor připraveno spouštění vysílačů DVB-T2 v Děčíně, Frenštátu pod Radhoštěm, Hodoníně a Třebíči. V červnu má Přechodová síť 13 odstartovat v Benešově u Prahy, na Kleti u Českých Budějovic, v Hlubočci u Opavy, na jáchymovském Klínovci, v Plzni a Rakovníku.

Vstup do Diskuse

8 komentářů: “Televizníweb.cz upravil data o výkonech nově spuštěných vysílačů DVB-T2 od Digital Broadcasting”

 1. patin napsal:

  A pane Potůčku, jaký bude kanál a výkon pro Děčín… Děkuji.

 2. Jan Potůček napsal:

  Kanál 28, výkon určí ČTÚ.

  • Nonic napsal:

   Vypadá to, že celé Podkrušnohoří pojede na 28k… dělá to ale na východě bordel se jinou sítí z Trutnova a na západě zase z Hoher Bogenu a uprostřed hor zase se to tříská ze všech stran u všeho s kde čím včetně ze středozemí dle toho co dovolí Středohoří… Achjo ti co o tom koordinačně rozhodují nechápou přírodní zákony velmi členité krajiny s přesahy na kopečcích… konflikty ještě další přibudou až se budou přelaďovat další věci na západě s přesahem na východ a opačně…

 3. patin napsal:

  Díky, Myslel jsem že už je určen.. Bude asi obdobný mux 4.

 4. Ladik napsal:

  Pane Potůčku, jaký kanál a výkon je určen pro vysílač Hodonín-Kapansko, děkuji.

  • mirasat napsal:

   Ofiko se neví ještě ani kanál, jediný volný je K32.
   Původní koordinace pro rozvojovou síť 26 a počítají se 100kW s omezením vyzařování 15dB pro azimut 190°- 230° pro K32. Což DB splní, protože běžně provozuje z Kletě výkony 63kW. Navíc i cha
   Za původního stavu, by nešlo vysílat tři takto silné výkony – nedostatečné chlazení – minimálně.
   Uvidíme, jak to bude.

 5. Stano napsal:

  Prosim na jakem kanalu bude ps13 Hodonin?

Napsat komentář