Unikátní kombinace set-top-boxu pro DVB-T2 a DAB o třetinu zlevněna

Technisat DigiPal DAB+ je snad jediný přístroj svého druhu, který v sobě kombinuje příjem obou zmiňovaných pozemních vysílacích standardů, navíc mu nechybí ani HbbTV.

Německý Technisat na svých stránkách oznámil výrazné zlevnění tohoto hodně zajímavého set-top boxu, který se v Česku nabízí za asi 5200 Kč. Nyní na místo 200 € přijde na 140 €, což by u nás mohlo znamenat cenu někde kolem 3600 Kč. To by bylo nejen hodně znát, ale nejspíše by se to také promítlo i do cen dalších set-top boxů Technisatu. Momentálně je nejlevnějším přístrojem značky na českém trhu Technisat Digipal T2 HD ex+, který je prodáván za aktuálních 1900 Kč. Byl i v redakčním testu.

DigiPal DAB+ zvládá příjem DVB-T a DVB-T2, přičemž v tomto případě je kompatibilní jak s kompresí H.264 (vysílá s ní např. Slovensko), tak s H.265/HEVC, kterou používá nastupující zemské vysílání u nás. Zvládá ale i příjem digitálního rozhlasu DAB (pásmo III, DAB, DAB+, 174–240 MHz) a příjem internetových stanic. Chuťovkou je pak například možnost vypnout ochranu proti kopírování HDCP a k dispozici je i v Česku tolik důležité „červené tlačítko“ HbbTV.

Technisat DigiPal DAB+ můžete mít v antracitové nebo stříbrné barvě a jak vidíte z fotogalerie, designově představuje typický model značky.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Unikátní kombinace set-top-boxu pro DVB-T2 a DAB o třetinu zlevněna”

  1. ren napsal:

    Je vybaven některý z digipalů SMB protokolem pro přístup třeba na NAS?

Napsat komentář