Další HD program v českém DVB-T2: Přechodová síť 13 zařadila Primu Comedy Central HD

11 komentářů 6.6.2018 / Jan Potůček

Jde o osmý celoplošný a celkově desátý program ve vysokém rozlišení obrazu, který lze naladit v přechodových sítích DVB-T2.

Programovou nabídku přechodových sítí DVB-T2 v České republice dnes posílil další celoplošný program ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Společnost Digital Broadcasting zařadila do svojí Přechodové sítě 13 stanici Prima Comedy Central HD. Jde již o druhý celoplošný HD kanál v tomto přechodovém multiplexu po Joj family HD, již lze v DVB-T2 naladit od letošního jara. Ve vysokém rozlišení v Přechodové síti 13 vysílají také regionální televize V1 z východních Čech a ostravská TV Polar. Celostátně v této síti vysílají programy Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova 2, Nova Gold, Kinosvět, Rebel, Relax a oba zmiňované HD kanály.

Z regionálních televizí lze v Přechodové síti 13 naladit kromě V1 HD a Polaru HD také olomouckou TV Morava a jihomoravskou TV Brno ve standardním rozlišení obrazu. Multiplex momentálně pokrývá signálem 74 procent obyvatel České republiky, což představuje 7,7 milionu diváků. Z dalších dvou přechodových sítí DVB-T2 nabízí HD obsah přechodový multiplex České televize, v němž vysílá všech šest programů ČT ve Full HD rozlišení. Větší rozmach HD v DVB-T2 se očekává se spuštěním finálních sítí nové generace na přelomu let 2019 a 2020.

Vstup do Diskuse

11 komentářů: “Další HD program v českém DVB-T2: Přechodová síť 13 zařadila Primu Comedy Central HD”

  1. Stano napsal:

    Super mam naladene.Na antenu mam teraz dokopy 9 HD uplne postacujuce.Spokojnost.

  2. Jack Brody napsal:

    Mně to ráno set-top-box oznámil, ale to ještě neměli všechno doladěné. Zvuk šel, ale obraz byl černý. 🙂

Napsat komentář