DOKUMENT: Přečtěte si návrh Technického plánu přechodu na DVB-T2

5 komentářů 4.6.2018 / Jan Potůček

Harmonogram druhé televizní digitalizace právě prochází meziresortním připomínkovým řízením a do konce měsíce by se jím měla zabývat vláda.

Jak bude vypadat harmonogram přechodu na pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2? Podmínky druhé televizní digitalizace obsahu návrh Technického plánu přechodu na DVB-T2, který vytvořila Koordinační expertní skupina při Ministerstvu průmyslu a obchodu a který ministerstvo před měsícem předalo do meziresortního připomínkového řízení. Úřad vlády tento dokument zveřejnil v Elektronické knihovně připravované legislativy, kde je možné nalézt i jednotlivé připomínky k návrhu. Ty bude ministerstvo vypořádávat v průběhu následujících dní.

K TÉMATU: Pavel Dvořák: Zapínání finálních sítí DVB-T2 si určí sami operátoři, Technický plán přechodu ho neřeší

Technický plán přechodu na DVB-T2 obsahuje i přílohy s tabulkami, v nichž jsou termíny vypínání hlavních vysílačů a dokrývačů čtyř celoplošných multiplexů DVB-T a spouštění přechodových sítí DVB-T2. Jsou v nich také vysílací kanály pro přechodové a finální sítě DVB-T2. Termíny zapínání finálních sítí DVB-T2 dokument neřeší. Jak již dříve v rozhovoru pro Televizníweb.cz uvedl předseda Koordinační expertní skupiny Pavel Dvořák, tyto termíny si mají určit sami operátoři sítí v součinnosti se svými klienty a mají se pohybovat mezi termínem spuštění přechodové sítě DVB-T2 a vypnutí celoplošné sítě DVB-T v daném regionu.

Návrh Technického plánu přechodu na DVB-T2 by Jan.Potucek on Scribd

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “DOKUMENT: Přečtěte si návrh Technického plánu přechodu na DVB-T2”

  1. janek napsal:

    Takže Mikulov MUX 23 má asi s DVB-T2 opravdu smůlu…. Takže se opakuje situace, když v DVB-T je mux 3 nechytitelný a zůstane to tak, tak děkujeme…

Napsat komentář