Příští přednáška plzeňské RTI cz o digitálním rozhlasu DAB+ proběhne na jihu Čech

Další představení digitálního rozhlasového vysílání DAB/DAB+ se koná na Středním odborném učilišti v Blatné.

V rámci podpory mediální gramotnosti připravila společnost RTI cz, s. r. o. projekt „Digitální rozhlas do škol“. Ten chce formou přednášek, prezentací a praktických ukázek nejnovější rozhlasové platformy přiblížit digitální rozhlas budoucím generacím nejen na učilištích a středních školách technického typu, ale i na školách vysokých.

Z přednášky v rámci projektu „Digitální rozhlas do škol“.

Ve středu 5. prosince tak studenti v Blatné získají informace o aktuálním stavu vysílání u nás i ve světě, o rozhlasových přijímačích, historii DAB a také digitální rozhlas poznají po technické stránce a na vlastní uši.

Jak uvedl provozní ředitel společnosti RTI Roman Kropáček: „V rámci tohoto projektu proběhlo již několik přednášek v Praze, Plzni nebo Hradci Králové. Věřím, že projekt „Digitální rozhlas do škol“ obohatí osnovy a přispěje ke zvýšení mediální gramotnosti naší mládeže.“

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Příští přednáška plzeňské RTI cz o digitálním rozhlasu DAB+ proběhne na jihu Čech”

  1. mirasat napsal:

    Dobrý den, chtěl bych poprosit pana Kropáčka, jestli by se dalo něco udělat s tím zvukem z vysílače u Kluku. Pak ještě upravit zpoždění zvuku 13 sekund na nějakou rozumnější hodnotu.

Napsat komentář