Prima spustí českou CNN, stanice CNN Prima News odstartuje do roka i v DVB-T2

0 komentářů 2.4.2019 / Jan Potůček

Skupina Prima oznámila dohodu se společností CNN International Commercial, díky níž vznikne v České republice licencovaná lokální verze zpravodajského kanálu CNN.

Čeští diváci se dočkají lokalizované verze americké zpravodajské stanice CNN. Skupina Prima oznámila uzavření partnerství se společností CNN International Commercial (CNNIC), díky němuž vznikne v České republice nová zpravodajská platforma v čele se zpravodajskou stanicí CNN Prima News. Nová televize má nabídnout kontinuální zpravodajství i další pořady po celý den, sedm dní v týdnu, a informovat diváky o zásadním dění doma i ve světě. Vysílat má prostřednictvím všech platforem, včetně terestrické sítě DVB-T2. Start programu plánuje Prima do dvanácti měsíců, dnes zveřejnila jeho logo.

„Obsah bude vytvářet oddělení zpravodajství skupiny Prima. CNN Prima News bude sídlit ve zcela nové zpravodajské centrále v Praze, která bude vybavena nejmodernějším technickým zázemím,“ uvedla skupina Prima v oficiální tiskové zprávě. Potvrzuje v ní vstup CNN Prima News do terestrického vysílání a nabídky kabelových i satelitních operátorů. Stanice má vysílat v češtině a stane se tak devátou televizní stanicí skupiny Prima. „Obsahem vysílání budou jak domácí zpravodajství, pokrývaná a zajišťovaná skupinou Prima, tak mezinárodní zpravodajství i pořady dodávané společností CNN. Na domácích reportážích se budou podílet také jednotlivé regionální zpravodajské týmy skupiny Prima,“ dodala skupina Prima.

Prima spojí start české CNN se stěhováním do nového

CNN Prima News má zajištovat zpravodajský obsah i pro ostatní kanály a online platformu skupiny Prima. Součástí partnerské licence je vedle poskytování obsahu CNN a užití značky také předávání expertizy a rozsáhlé poradenství, související se spouštěním nové zpravodajské stanice. Členem redakční rady CNN Prima News bude renomovaný novinář z centrály CNN. „Zahájením vysílání stanice CNN Prima News začne v České republice zcela nová éra dynamického objektivního zpravodajství, které u nás nemá obdoby, a diváci se rozhodně mají na co těšit,“ slibuje generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

„V současné chvíli budujeme v nové centrále v Praze jedno z nejmodernějších studií a redakčních zázemí v Evropě. Vedle zpravodajství nabídneme i pestrou nabídku tematických pořadů. Vznikne rovněž nová online platforma s kvalitním obsahem,“ dodává Singer. CNN Prima News bude nejnovější národní zpravodajskou stanicí, které CNN poskytuje licenci na svoji značku, podobně jako v případech CNN Indonésie, CNN Filipíny, CNN News-18, CNN Turecko, CNNMoney Švýcarsko a CNN Řecko.

„Jsme velmi potěšeni spoluprací se skupinou Prima, díky které českým divákům nabídneme kvalitu zpravodajství CNN na národní úrovni,“ řekl Roland Nikolaou, ředitel divize obsahu a licencí společnosti CNN International Commercial. „Spojením mezinárodní expertizy, šíře pokrytí a kvality obsahu ze strany CNN s hlubokou znalostí českého prostředí a lokálních otázek ze strany zpravodajství skupiny Prima vznikne atraktivní programový obsah, který ve výsledku nabídne unikátní spojení domácího a mezinárodního zpravodajství,“ dodává.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář